Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Intenzivní chuť másla plná zdraví!

Výborné české ghíčkoNe všechny tuky jsou pro tělo škodlivé. Spousta z nás stále dělá tu chybu, že je vynechává úplně, anebo zařazuje do svého jídelníčku ty špatné. Představte si tuk, který je nejen zdraví prospěšný, ale ještě k tomu chutná jako to nejlahodnější čerstvé máslo.

Přepuštěné máslo znaly už naše babičky, které ho vyráběly kvůli jeho dlouhé výdrži. Ghí, ghee nebo ghíčko, je sanskrtský název pro přepuštěné máslo. Ajurvéda, 5 tisíc let stará medicína, uznává ghí jako elixír života pro své úžasné účinky. Tato alternativní medicína tvrdí, že ghí napomáhá trávení, upravuje hladinu lipidů, cholesterolu, vyživuje nervové buňky, podporuje učení, posiluje látkovou výměnu a obranyschopnost, napomáhá detoxikaci a má hojivé účinky.

Vyzkoušejte Ghí ChilliJe to v podstatě máslo, ze kterého je odpařováním odstraněna voda a filtrací se odstraní mléčná bílkovina, zbyde tak jen máselný tuk, který obsahuje minerály, vitamíny a antioxidanty. Vybrat si můžete hned z několika variant, záleží pouze na tom, co máte rádi a na co ho zrovna potřebujete. Zvolit si můžete od voňavé levandule přes pikantní chilli až po vyhlášený kotvičník

Přepuštěné máslo - české ghíčkoGhíčko neobsahuje mléčnou bílkovinu a tím pádem v něm není laktóza. Také je přirozeně bezlepkové. Je tedy vhodné pro alergiky. Můžete jím tak nahradit veškeré margaríny či oleje.

Ghí je navíc naprosto skvělým přípravkem na smažení, neboť má vysoký bod zápalu a kouřivosti.

Do 240° se nepřipaluje. Nemusíte mít tedy výčitky ze smaženého jídla, protože když se nepřipálí, tak nevznikají těžce stravitelné látky. Kromě zdravější varianty smaženého jídla navíc nabídne intenzivní chuť.

Intenzivní chuť másla v GhíDalší úžasnou vlastností tohoto voňavého zázraku je to, že se nemusí použít pouze v kuchyni, ale velmi dobře účinkuje jako mastička na hojení. Ideální je na suchou a tvrdou kůži, anebo na lehké popáleniny. Bylinné ghí navíc působí jako vodič a násobí účinek bylinek. Tělo je tak maximálně využije. 

Různé druhy a velikosti ghíčka seženete na www.ceskeghicko.cz.Čtěte na Medicínu:

Bazalka v kuchyni

Dřevo má příznivý vliv na naše zdraví

Babské rady na chřipku

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Exotické mango pro zdraví

Co dělat, aby trávení fungovalo správně jak má