Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravá výživa

Objevte kouzlo produktů SONNENTOR

SONNENTOR patří mezi průkopníky kontrolovaného ekologického zemědělství v České republice a na našem trhu s biopotravinami působí již druhé desetiletí. Zaměřuje se především na zpracování a výrobu čajů a koření z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Festival Evolution představí novinky a inspirace pro zdravý životní styl, láká i na bohatý program

Bioprodukty, přírodní kosmetika, diskuze o přínosech i rizicích různých výživových směrů, balkonové zahradničení nebo třeba celostní medicína – to je pouhý zlomek z bohaté nabídky témat, která v termínu od 11. do 13. dubna nabídne návštěvníkům jubilejní 10. ročník Festivalu Evolution. Pod jednou střechou se na Výstavišti v pražských Holešovicích sejde hned pětice veletrhů: Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Alternativa a Inspirace.

Znáte poklad přírody jménem Arónie?

Časné jaro patří mezi typická období, kdy je náš imunitní systém oslaben, organismus je vystaven zvýšené zátěži, a snáze tak podlehne nakažlivým virovým chorobám. Ti prozíravější z nás si proto bedlivě hlídají, aby jim v jídelníčku nechyběly látky posilující imunitu, a často sáhnou i po doplňcích stravy.

Guarana pomáhá nejen proti únavě

Staří Indiáni dokázali úspěšně vyléčit takřka všechny druhy nemocí. Lékárnou jim přitom byla sama příroda, která jim poskytovala mnoho cenných rostlin s léčivými účinky. Mezi tyto rostliny patřila paulinie opojná, ze které se získává guarana, a která má v medicíně dodnes své místo.

Ječmen prospívá zdraví! Zejména mladý.

Ječmen patří mezi nejstarší obiloviny. Jeho blahodárný vliv na lidské zdraví znali již ve starém Římě. Jeho pravidelná konzumace posiluje imunitní systém, harmonizuje proces trávení, zvyšuje plodnost, a dokonce i zpomaluje proces stárnutí.

Konzumace avokáda prospívá našemu srdci

Pacientů, kteří mají problémy s vysokou hladinou cholesterolu v krvi, neustále přibývá. Tato diagnóza je spojena s požadavkem na změnu stravovacích návyků, jde především o to, nahradit živočišné tuky těmi, které jsou rostlinného původu. Problém však je, že margaríny, třebaže jsou čím dál kvalitnější, chutnají pacientům mnohem méně než tradiční máslo. Pokud mezi ně patříte, můžete zkusit avokádovou alternativu.

Exotické mango pro zdraví

Mango je druh exotického ovoce, které pochází z jižní a jihovýchodní Asie. Má velice příjemnou chuť, vysoký obsah vitamínů a celou řadu léčivých účinků. Kromě toho, že chrání náš organismus před nákazou infekčními nemocemi, také uklidňuje nervy a působí preventivně proti zrakové únavě.

Čaj maté povzbuzuje tělo i mysl

Většina z nás pije na povzbuzení a pro lepší koncentraci kávu nebo zelený čaj. Čaj maté nejenže nás dokáže povzbudit, ale také nám dodá celou řadu vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek. A protože jeho sílu objevili před tisíci lety Indiáni, říká se mu někdy také zelené indiánské zlato.

Ovesné vločky, jak prospívají našemu zdraví?

Že jsou ovesné vločky zdravé, vědí už malé děti. Čím ale konkrétně prospívají našemu zdraví? Jaké důležité látky v sobě ukrývají? A jaké pokrmy si z nich můžete připravit? Dočtete se v našem článku.

Teplá voda s citronem omlazuje a uzdravuje!

Chcete vypadat mladě? Mít krásně čistou pleť zářící zdravím? Svěží dech a dobré zažívání? Pijte každé ráno teplou vodu s citronem.

Špalda a zdraví

Přestože je špalda známá již po několik tisíciletí, v české kuchyni v současnosti patří takřka mezi neznámé plodiny, anebo je na ni nahlíženo s nedůvěrou. Špalda je však pro naše zdraví mnohem více prospěšná než pšenice, kterou nejčastěji konzumujeme. Špaldová mouka na rozdíl od pšeničné nezahleňuje a navíc obsahuje velké množství vlákniny i vitamínů.

Červená řepa a zdraví

Červená řepa je tisíce let stará kořenová zelenina původem ze Středomoří, jejíž konzumace má velice příznivý vliv na naše zdraví. Podporuje látkovou výměnu, čistí krev a díky své schopnosti zbavovat tělo volných radikálů působí preventivně proti rakovině. Kromě toho je cenným zdrojem minerálních látek a vitamínů. A proto by neměla na našem jídelníčku chybět.

Med a skořice jako lék

Blahodárný vliv medu na naše zdraví je všeobecně známý. Věděli jste ale, že jeho účinky můžete ještě umocnit skořicí? Med a skořice dokážou společně vyléčit celou řadu nemocí a dalších neduhů.

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Stále více lidí hledá přírodní léčivé síly, které opravdu pomáhají na naše neduhy, a kouzelná bylinka opravdu existuje a jmenuje se Aloe Vera.

Antioxidanty a jejich význam pro lidské zdraví

Jen těžko bychom dnes hledali časopis nebo portál o zdraví a výživě, kde by se alespoň jednou neobjevilo slovo antioxidanty. Antioxidanty jsou zdraví prospěšné. Potraviny bohaté na antioxidanty by neměly v našem jídelníčku chybět. Co přesně však antioxidanty jsou? A jsou skutečně pro lidský organismus tolik důležité?

Překyselený organismus

Všímáte si lidí, kteří měli možná těžší život než vy a přesto se dožívají vysokého věku ve zdraví a umírají na stáří a ne prolezlý všemi možnými chorobami a s krabičkou plnou léků? Chtěli by jste se dožít vysokého věku jako oni, ale netušíte jak na to a možná už teď Vás trápí spousta civilizačních onemocnění a bez svých léků si život neumíte už ani představit?

Vitamín D v potravinách

Význam vitamínu D je pro lidské zdraví nepostradatelný. Kromě toho, že vitamín D zajišťuje optimální vstřebávání vápníku, a potažmo zdravý růst kostí, pomáhá předcházet celé řadě nemocí, od osteoporózy, přes chřipku, až po rakovinu.

Kyselina listová pro zdraví

Kyselina listová je důležitou složkou krvetvorby, podílí se na tvorbě DNA a na zdravém vývoji buněk. Konzumace potravin s obsahem kyseliny listové rovněž prospívá trávení a nervovému systému. Kyselina listová má mimořádný význam v období těhotenství, a to z hlediska zdravého vývoje plodu.

Droždí a zdraví

Droždí patří mezi potraviny s vysokou výživnou hodnotou, neboť droždí patří mezi potraviny s vysokou výživnou hodnotou, neboť dokáže lidskému tělu dodat velké množství látek důležitých pro jeho správné fungování. Chuť klasického droždí bohužel není příliš populární. Konzumace droždí však může být gurmánským zážitkem, pokud použijeme lahůdkové droždí.

Vitamín B12 ovlivňuje naši psychiku

Jste poslední dobou často nervózní? Anebo máte dokonce sklon k depresím? Možná to má na svědomí Váš jídelníček, ve kterém chybí dostatek potravin bohatých na vitamín B12.