Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Festival Evolution představí novinky a inspirace pro zdravý životní styl, láká i na bohatý program

Festival Evolution - Praha Holešovice

Bioprodukty, přírodní kosmetika, diskuze o přínosech i rizicích různých výživových směrů, balkonové zahradničení nebo třeba celostní medicína – to je pouhý zlomek z bohaté nabídky témat, která v termínu od 11. do 13. dubna nabídne návštěvníkům jubilejní 10. ročník Festivalu Evolution. Pod jednou střechou se na Výstavišti v pražských Holešovicích sejde hned pětice veletrhů: Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Alternativa a Inspirace.

Jedná se o největší středoevropský festival, zaměřený na zdraví, zdravý životní styl a osobní rozvoj. Festival má dvě části – programovou, ve které se formou přednášek, workshopů a free lekcí mohou návštěvníci seznámit s různými metodami a názorovými platformami, a prezentační, ve které se představí novinky, trendy a služby ve výše zmíněných oblastech. Festival vyrostl z pěti tematických okruhů – Biostyl (zaměřený na certifikované BIO výrobky a služby), Zdraví (přírodní potraviny, kosmetika a textil, produkty ekologického zemědělství, regionální a místní potraviny), Ecoworld (prezentující ekologické produkty a služby, ale také například možnosti městského zahradničení, permakulturní pěstování nebo wwooferingové aktivity), Alternativa (přehlídka především alternativních směrů v léčení a duchovním rozvoji) a Inspirace (netradiční metody a postupy při řešení tradičních problémů člověka, komunity i celé společnosti). Těchto pět okruhů je prezentováno nejen přehlídkou vystavovatelů, zboží a služeb, ale především festivalovým programem. Ten je zaměřen na rozšíření znalostí a povědomí o možnostech a variantách, které mají lidé, kteří se zajímají o zdravý životní styl, prostředí, ve kterém žijí i o to, kam směřuje naše společnost.

V letošním ročníku jsme pozvali téměř 150 účinkujících ze 14 zemí, kteří se během tří dnů představí ve více než 180 programech.

Naším cílem je především nabídnout všem zájemcům o tato témata ucelenou nabídku a přehlídku toho nejnovějšího a nejzajímavějšího, co lze v těchto oblastech nalézt. Z hlediska produktů se tedy představí naprosté novinky na trhu, certifikované produkty a nejnovější trendy, z hlediska programového nabídneme názory a pohledy na aktuální problémy. Téma potravin a rozličných přístupů k jejich zdravé přípravě rezonuje i v dalších bodech festivalového programu. Návštěvníci se například mohou přiučit o makrobiotické stravě, zjistit jaké jsou přínosy a rizika tzv. živé stravy a naučí se také vařit z konopí. Tím ale přednášky na téma zdraví zdaleka nekončí. Vedle sebe se představí tradiční lékaři, stomatologové, podologové, internisté či nutriční terapeuti, a společně s nimi odborníci na alternativní léčbu a celostní medicínu. Návštěvníci se mohou inspirovat zdravým a levným bydlením, stavbami a vybavením z palet nebo se seznámit se širokou nabídkou ekologických pomůcek i „zlepšováků“. Pro ty, kteří by chtěli zkusit zahradničení v malém, třeba na balkoně nebo na parapetu, bude na veletrhu k dispozici radou i pomocí populární sdružení Kokoza. Odborníci nabídnou srovnání několika různých typů bydlení z pohledu zdraví, udržitelnosti i ekonomiky, poradí, jak přejít od konvenční zahrady k ekozahradě nebo jak vybrat pozemek pro přírodní stavbu. O své bohaté zkušenosti se podělí včelaři i ochránci zvířat. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří by hledali kulturní vyžití, představí se divadelní soubory, muzikanti, tanečníci, výtvarníci, atd.

Festival Evolution 11. -13. 4. 2014
Výstaviště Praha Holešovice
otevřeno: pá + so 10 – 19 hod. ne 10 – 18 hod.


www.festivalevolution.cz
facebook - www.facebook.com/eso.bio.ecoČtěte na Medicínu:

Chrupavka ze žraloka prospívá pohybovému ústrojí

Znáte poklad přírody jménem Arónie?

Jak se zasytit, a přitom nepřibrat?

Čerstvé šťávy prospívají našemu zdraví