Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Med a skořice jako lék

med jako lékZdroj foto: Sxc.hu

Blahodárný vliv medu na naše zdraví je všeobecně známý. Věděli jste ale, že jeho účinky můžete ještě umocnit skořicí? Med a skořice dokážou společně vyléčit celou řadu nemocí a dalších neduhů.

Přírodní všelék ze včelího úlu

Med je již po staletí považován za univerzální všelék, který dokáže mnohé. Med s lipovým čajem Vám pomůže zbavit se nachlazení, medové mléko Vám navrátí ztracený hlas a uleví od bolesti v krku, med se žloutkem Vás zbaví zahlenění a tak bychom mohli pokračovat.

Vzhledem ke svému složení je med ideálním doplňkem stravy pro posílení imunity a celkové povzbuzení organismu.

skořice je osvědčený přírodní lékZdroj foto: ISIFA

Med a skořice patří k sobě

Dalším osvědčeným přírodním lékem je skořice, kůra z exotického stromu jménem skořicovník. Také toto koření rovněž pomáhá v boji s nemocemi z nachlazení. Když se pak skořice spojí s medem, léčebné účinky se násobí. Obě pochutiny mají významné antibiotické a protizánětlivé účinky.

 

Pokud jste nachlazení, máte angínu nebo chřipku, smíchejte si 1 polévkovou lžíci medu s 1 čajovou lžičkou skořice a dejte si tuto směs dvakrát denně. Jednou ráno a podruhé večer. Za dva dny Vám bude mnohem lépe.

 

Zdraví za pár korun

Med a skořice Vám uleví i od trávicích obtíží, pomáhají napravit pokažený žaludek, stejně jako pomáhají tělu ulevit od plynatosti. Dalším důvodem, proč si přidat do medu také skořici je, že toto koření snižuje hladinu krevního cukru i cholesterolu v těle. Med a skořice jako lék mají kromě toho, že jsou přírodního charakteru, a tudíž nezatěžují organismus, ještě jednu velkou výhodu, a to, že mnoho nestojí. Nehledě na to, že tato kombinace skvěle chutná a má blahodárný vliv také na naši psychiku.Čtěte na Medicínu:

Červené víno a zdraví

Mandle a zdraví

Skořice pro naše zdraví

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje