Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravá výživa

Zdravé mlsání po celý rok

Oříšky vypadají skvěle nejen na stole, ale také dobře chutnají. Jsou velmi prospěšné našemu zdraví a na výběr máme z několika druhů, které se liší nejen chutí, ale také svými účinky. Ne nadarmo se řadí mezi superpotraviny.

Ghí a Ghítela – nový pomocník v kuchyni?

Quinoa, chia semínka, chlorella, ghí… O kolik byl náš jídelníček chudší, než se na trhu objevily tyto a jiné superpotraviny. Sláva některých vylétne a zase zapadne, jiné si ve spížích své stálé místo najdou. Mezi takové zcela jistě patří ghí neboli klasické přepuštěné máslo.

Šťáva z Aloe vera

Snad každý už slyšel o rostlině Aloe vera, která se občas nazývá jako zázračná. Její pozitivní účinky objevili již staří Egypťané. Tato úžasná rostlina obsahuje mnoho prospěšných látek, takže ji můžeme využít zevně i vnitřně.

Hlíva ústřičná a její působení na náš organismus

Je už obecně známo, že většina našich zdravotních potíží souvisí se stresem doma nebo v zaměstnání, s nevyváženou stravou a z toho vyplývajícího nedostatku živin, jako jsou minerály a vitamíny.

Víte jak správně skladovat pečivo?

Pokud je pečivo správně připravené a upečené, dá se považovat za velice trvanlivou potravinu. Ovšem pokud se špatně skladuje, nevydrží déle než jeden den po upečení. Ideální variantou je samozřejmě kupovat si každý den pouze čerstvé pečivo v množství, které sníme okamžitě, ale na to v dnešní uspěchané době většině lidí nezbývá čas… Jak tedy docílit toho, aby vám pečivo vydrželo co nejdéle čerstvé, je lepší papírový obal anebo igelitový sáček, má být v lednici anebo raději venku a co s pečivem udělá jeho zmražení?

Přírodní šťávy jako doplněk stravy

Už jste některou z nich ochutnali? Stoprocentní přírodní šťávy vás překvapí výraznou chutí. Mohou být kyselé i natrpklé. Výhodou šťáv je vysoká koncentrace účinných látek, tyto látky z rostlin posilují imunitu a fungují jako přírodní antioxidant.

Šťáva z Aronie

Aronie je velmi známá pro svou natrpklou chuť a pozitivní účinky na náš organismus. Připravuje se ve formě kompotů, marmelád či džusů. Nejlepší cestou, jak do těla dostat všechny potřebné látky, které jsou v Aronii obsaženy, je však formou čerstvé šťávy.

Česnek a zázvor při nachlazení pomohou

Česnek a zázvor jsou přírodní všeléky, které pomáhají zbavit naše tělo celé řady zdravotních neduhů. Jejich kombinace se osvědčila v boji proti nachlazení, chřipce a při zažívacích obtížích.

Proč je Ghí ideální při dietách?

Snažíte se jíst zdravě, ale ještě se vám nepovedlo najít ten správný tuk, který by byl zdravý a zároveň ochránil vaše jídlo před přepalováním. Nezoufejte a poznejte Ghí, které dodá vašemu jídlu jedinečnou chuť a je vhodné téměř při každé dietě.

Víte co pijete? S čaji Rej ano!

Pitný režim mnoho lidí podceňuje, anebo pije nápoje, které zdraví spíše škodí, nežli prospívají. Sladké minerálky, džusy a šťávy nejsou pro naše tělo právě to nejlepší a mnohdy si neuvědomujeme, kolik do sebe dostaneme cukru jen prostřednictvím pití.

Rakytníková šťáva

Rakytník řešetlákový je velmi typický svou kyselou a trpkou chutí. Za touto chutí však stojí mnoho účinných látek, vitamínů a stopových prvků, které pomáhají léčit všelijaké neduhy a onemocnění. Šťáva z bobulí je opravdovým elixírem pro naše zdraví. Na co působí?

Grapefruitová šťáva předchází chřipce i rakovině

Grapefruity patří mezi nejzdravější druhy ovoce vůbec. Jedna sklenka čerstvě vylisované grapefruitové šťávy denně dokáže pokrýt doporučenou denní dávku vitamínu C a ochránit náš organismus před celou řadou onemocnění, běžnou chřipkou počínaje a rakovinou či infarktem konče.

Manukový med: Zlatý elixír

Med už patří téměř do každé domácnosti. Někdo má rád klasický květový, jiný dává přednost lesnímu. Ovšem není med jako med. Představte si takový, který má několikanásobně silnější účinky než medy běžně dostupné. Takový med vážně existuje a vyrábí se z keře Manuka.

Originální dárek: Zdraví a rovnováha

Chcete darovat svým nejbližším originální dárek, ale jste s fantazií v koncích? Letos už nemusíte vymýšlet nic složitého a lámat si hlavu s kvalitním nápadem. Dejte pod stromeček, zdraví, rovnováhu, štěstí nebo vitalitu.

Vánoční cukroví jinak! Mlsejte zdravěji

Blíží se nám Vánoce, krásná vůně cukroví, bramborového salátu, kapra, řízečků, ale také ta představa, že člověk se opět přejí tím vším slaným a sladkým. Tento problém řeší skoro každý. V první řadě bych se ráda zaměřila na to sladké. Proč s tím tedy něco neudělat a místo klasického cukroví si připravit trochu zdravější verzi, která je stejně lahodná. Připravili jsme si pro Vás tři recepty na velmi chutné cukroví, které rád ochutná každý.

V čem jsou superpotraviny super?

Poslední dobou se pojem superpotravina hodně rozšířil. Mnoho lidí ale stále neví, v čem jejich význam spočívá. Pojďme se podívat na to, proč jsou tyto potraviny super.

Chia semínka pro zdraví i krásu

Zdravá strava je základem správného životního stylu. Potraviny, které jsou výživné, zdraví prospěšné a navíc nám pomáhají udržet si váhu, jsou proto velmi ceněné. Když jsou ještě k tomu BIO, stávají se ideálními potravinami, které si snadno získají místo v naší kuchyni. Mezi takové patří i Chia semínka.

Kokosový olej – zdravý pomocník v kuchyni i v koupelně

Kokosový olej je potravina vyrobená z jader zralých kokosových ořechů. Byl po staletí používán pro tradiční kuchyni i péči o pokožku a vlasy.

Zdravě a zábavně s těstovinami Rej!

Vzpomínáte na písmenkovou polévku? Nostalgie, že? Nikdo mě nedonutil jíst zeleninu v polévce, dokud mi mamka neřekla, že bez té oranžové mrkvičky bude písmenko M smutné. A přestavte si, že by v té polévce plavala zvířátka!

Ananasová šťáva

O ananasu se říká, že urychluje trávení a napomáhá hubnutí. Je tomu skutečně tak? Má stejné účinky také ananasová šťáva? A jaký je vliv této šťávy na zdraví člověka?