Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

V čem jsou superpotraviny super?

Zelené potraviny prospívají našemu těluPoslední dobou se pojem superpotravina hodně rozšířil. Mnoho lidí ale stále neví, v čem jejich význam spočívá. Pojďme se podívat na to, proč jsou tyto potraviny super.

Superpotraviny jsou ty, které jsou pro naše tělo opravdu prospěšné. Je to díky obsahu důležitých látek a živin, vitamínů, minerálů a antioxidantů, které příznivě ovlivňují obranyschopnost. Dále mohou působit jako prevence proti různým onemocněním.

Asi nejoblíbenější superpotravinou jsou 100% přírodní šťávy, které se vyrábějí například z jablek, bezinek, vinných hroznů, ale také ze zeleniny. Zeleninové navíc obsahují vlákninu, která může být rychlou pomocí od hladu. Další výhodou zeleninových šťáv je nízké procento cukru.

Z čeho všeho se šťávy dají vyrobit?

Můžeme použít dostupné ovoce a zeleninu. Výborná šťáva je například z arónie, brusinek, borůvek, ale také z brambor, dýně nebo okurky. Pokud si vybereme méně dostupnou variantu, je potřeba si obstarat již hotové šťávy. Například aloe vera, goji nebo granátové jablko.

Tipy na super šťávy:

Zelený mladý ječmen

Velmi známá zelená potravina. Je skvělým antioxidantem, který zároveň podporuje imunitu a dodává energii. Také brání překyselování organismu. Vyzkoušejte například AWA superfoods Zelený mladý ječmen ve výhodném balení a dostanete shaker zdarma.

Goji

Další velmi neobvyklou, ale výbornou šťávou je Goji Hymalio. Nejen, že vás dostane svou specifickou chutí, zároveň podporuje imunitní systém, snižuje stres, zlepšuje zažívání, podporuje centrální mozkový systém, zlepšuje paměť a soustředění a je velmi silným antioxidantem.

Goji

Noni

Další zázračnou a neobvyklou superpotravinou je šťáva z Noni, která se vyrábí z Bio plodů. Působí jako skvělé antidepresivum, adaptogen a posiluje imunitu, navíc zlepšuje trávení, detoxikuje a regeneruje buňky. Také vám pomůže zlepšit paměť a koncentraci.

Super šťávy

Tak co? Kterou superpotravinu vyzkoušíte vy?Čtěte na Medicínu:

Proč se dělají bradavice

Česnek medvědí je velmi nedoceněnou bylinou

Každý třetí školák má problémy s držením těla

Ananasová šťáva

Imunita – základ zdraví

Pojeďme si pro zdraví a odpočinek