Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravé mlsání po celý rok

Zdroj foto: pixabay.com

Oříšky vypadají skvěle nejen na stole, ale také dobře chutnají. Jsou velmi prospěšné našemu zdraví a na výběr máme z několika druhů, které se liší nejen chutí, ale také svými účinky. Ne nadarmo se řadí mezi superpotraviny.

Křupněte si Kešu

Kešu oříšky jsou velmi specifické svou chutí a svou měkčí strukturou, chutnají výborně na sladko i na slano, do jídla nebo jen tak. Mají vysoký obsah železa, zinku, hořčíku, draslíku a fosforu. Dodají vám také potřebné bílkoviny, betakaroten a stopové prvky, které napomáhají růstu buněk. Obsahují vitaminy B, D a E.

Původem jsou kešu oříšky z Vietnamu. Tyto lahodné, nasládlé oříšky snižují cholesterol v krvi, dodávají energii, působí proti depresím a nervozitě a podporují růst svalové hmoty. Také jsou prevencí proti osteoporóze. Díky svému obsahu sacharidů se doporučují především pro sportovce. 

Kešu

Vlašské ořechy

Jedny z u nás nejdostupnějších ořechů jsou právě vlašské. Tyto ořechy obsahují omega mastné kyseliny, vitaminy B1, B6 a E. Podporují rozvoj mozku, jsou skvělým zdrojem energie a snižují hladinu cholesterolu. Jsou výborné například naložené v medu nebo společně s vaším oblíbeným sýrem. 

Vhodné jsou také pro diabetiky, vegany a jako Paleo či RAW strava.

Mandle

Mandle jsou jedním z nejznámějších antioxidantů, snižují hladinu cholesterolu a obsahují stopové prvky jako zinek, měď, a mangan a minerály jako vápník, fosfor a hořčík. Posilují imunitu a jsou vhodné pro sportovce a kojící a těhotné ženy. Řadí se také do paleo, veganské a bezlepkové stravy.

Mandle

Mandle jsou velmi typické svou nasládlou chutí a používají se také k výrobě mandlového mléka, marcipánu nebo mandlové moučky, která je základem pro velmi populární makronky.

Dražované dobrůtky

Namíchejte si na svůj stůl směs, která potěší návštěvu i vás. Do oříšků si přisypte dražované ovoce nebo oříšky v čokoládě či jogurtu. Vyzkoušet můžete například arónii v hořké čokoládě, která spojuje charakteristickou chuť černého jeřábu s rozplývající se porcí kakaa. 

Mixujte dle nálady

Opravdovou delikatesou jsou mandle v hořké čokoládě a ve skořici. Banánové chipsy či meruňky v jogurtu vám osladí život. 

Nepodceňujte účinky oříšků a mlsejte zdravě nejen v zimě.Čtěte na Medicínu:

Kortikoidy

Návrat do života. Jak pomoci onkologickým pacientům

Lactobacily pomáhají proti tříměsíční kolice

Balte děti do látky, ne do chemie!