Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Šťáva z Aloe vera

Snad každý už slyšel o rostlině Aloe vera, která se občas nazývá jako zázračná. Její pozitivní účinky objevili již staří Egypťané. Tato úžasná rostlina obsahuje mnoho prospěšných látek, takže ji můžeme využít zevně i vnitřně.

Proč Aloe vera?

Položili jste si někdy otázku, proč je právě okolo Aloe vera tolik povyku? Pokud ano, možná na ni konečně dostanete odpověď. Představte si, že tato rostlina obsahuje kolem 200 účinných látek, které se vzájemně doplňují a starají se tak o náš organismus. Aloe vera obsahuje enzymy, aminokyseliny, minerály, mucinózní polysacharidy, aminocukry – glukosamin, galaktosu, glukosu, manosu, celulosu a další. Mimo jiné v ní najdeme bioflavonoidy, stopové prvky, lignin, sapogenin a vitamíny A, B1, B2, B6, dokonce i B12, a také vitamín C, PP a E.

Není Aloe, jako Aloe

Zajímavé a zároveň velmi důležité je, že se na světě vyskytuje okolo 300 druhů této rostliny, ne všechny jsou ale léčivé nebo prospěšné našemu zdraví, proto pokud si chceme Aloe pěstovat sami, musíme dát při výběru pozor.

Nejúčinnější je Aloe vera Barbadensis Miller, která zdědila svůj název po karibských plantážích na ostrově Barbados, odkud pochází.

Správně připravené produkty z Aloe vám mohou pomoci při srdečních onemocněních, vysokém krevním tlaku, alergiích, ekzémech, akné či zánětlivých onemocněních. Podpoří váš organismus také při Parkinsonově chorobě, rakovině nebo roztroušené skleróze. Kromě jiného je vhodná také při zánětech, popáleninách, redukci krvácení nebo plísňových onemocněních. Výčet jejích účinků je opravdu dlouhý a spousta lidí na ni již nedá dopustit.

Šťáva z Aloe vera

Existuje několik způsobů, jak Aloe zpracovávat a získat z ní to nejlepší pro naše tělo. Jedním z nejefektivnějších je konzumace v podobě čerstvé šťávy. Abychom zachovali ve šťávě všechny účinné látky, je třeba, aby byla připravená bez pasterizace a paskalizace a samozřejmě také bez přidaných látek. V kupovaných šťávách z Aloe vera ale často bývá například kyselina benzoová a sorban draselný, což je obrovská škoda, protože se tak ze zázračného elixíru stane škodlivý produkt.

Čerstvá šťáva - Aloe vera a jablko

Nemusíte zahradničit

Dobrou zprávou je, že nepotřebujete žádný velký zahradnický a alchymistický um, abyste si mohli čerstvou šťávu dopřát u sebe doma. Výbornou čerstvě připravenou chlazenou šťávu právě z odrůdy Aloe vera Barbadensis si můžete objednat na www.fresh-juices.cz, kde je k dostání jednak 100% šťáva, nebo delikátní kombinace s jablkem s kousky dužniny, která vás svou chutí zaručeně dostane. Tyto šťávy jsou připravovány tím nejlepším a nejšetrnějším způsobem, takže si zachovají potřebné látky a dodají tak vašemu tělu to nejlepší.Čtěte na Medicínu:

Lněný olej a jeho účinky na naše zdraví

Babské rady na pálení žáhy

Česnek a citron posiluje imunitu a čistí organismus