Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Manukový med: Zlatý elixír

Zázračné účinky medu ManukaMed už patří téměř do každé domácnosti. Někdo má rád klasický květový, jiný dává přednost lesnímu. Ovšem není med jako med. Představte si takový, který má několikanásobně silnější účinky než medy běžně dostupné. Takový med vážně existuje a vyrábí se z keře Manuka.

Proč právě med Manuka?

Důvod, proč je manukový med tolik výjimečný je jeho vysoké množství methylglyoxalu (MGO). Také obsahuje antioxidanty, vitamín C, flavonoidy, karoteny a další zdraví prospěšné látky. Pojďme se ale zaměřit na methylglyoxal. Tato látka působí protibakteriálně, protivirově, protizánětlivě a proti plísním. Také bojuje proti bakterii Helicobacter pylori a proti Zlatému stafylokoku. Vhodný je také při refluxu jícnu, pálení žáhy, poruše trávení, Alzheimerově nebo Parkinsonově chorobě, žaludečních vředech nebo pásovém oparu. Je dokonce vědecky dokázáno, že každodenní užívání tří lžiček medu Manuka posiluje obranyschopnost a napomáhá v boji proti rakovině.

Metoda MGO

Medy Manuka disponují označením MGO a číslem, které značí obsah methylglyoxalu na kilogram. Právě metoda MGO, kterou vynalezl profesor Thomas Henle z Technické univerzity v Drážďanech, zjišťuje velmi přesné množství methylglyoxalu a tím tedy kvalitu manukového medu. Tato metoda je zároveň jako jediná uznávaná vládou Nového Zélandu.

Při koupi manukového medu si proto dejte dobrý pozor na to, aby na obale bylo uvedeno množství methylglyoxalu na kilogram. Jedině tak zajistíte, že kupujete opravdu kvalitní výrobek.

Certifikovaný obsah methylgyoxalu se pohybuje od 100 do 550 mg na kilogram manukového medu. Dle tohoto obsahu poznáte, jak je med účinný a na co byste ho měli používat.

Med Manuka

Účinky medu Manuka

Med Manuka, který je označený MGO 100+ je vhodný pro zvýšení obranyschopnosti a pro lepší zdravotní stav. Je skvělou prevencí v chladných měsících, kdy hrozí časté nachlazení.

Hodnota MGO 250+ napomáhá při potížích s refluxem jícnu, při pálení žáhy nebo poruchách trávení.

Označení MGO 400+ léčí žaludeční vředy a také se doporučuje na špatně se hojící rány, proleženiny a pooperační rány. Pomáhá rovněž při syndromu dráždivého tračníku.

MGO 550+ je pomocníkem při ekzémech, ateroskleróze, angíně nebo pásovém oparu. Jde o 100% přírodní produkt, takže jeho užívání je naprosto bezpečné.

U medu se doporučují 2-3 čajové lžičky ráno na lačný žaludek, zhruba půl hodinky před jídlem. Doplňky stravy Ne každý využije med jako takový a některým lidem je zkrátka příjemnější variantou doplněk stravy v podobě tobolek, kapek nebo cucavých bonbonů či lízátek.

Bonbony s medem Manuka MGO 400+ a Propolisem BIO30TM obsahují také vitamín C a přírodní citronový olej. Kromě toho, že mají stejné léčivé účinky jako samotný manukový med, si na nich skvěle pochutnáte. Velmi účinnou látkou pro vaše zdraví je samozřejmě také Propolis. 

Bonbony s medem Manuka MGO 400+ a Propolisem BIO30TM

Kapky s propolisem BIO 30TM (bez alkoholu) jsou směsí Bio Propolisu z Nového Zélandu a Propylenglykolu. S tímto 100% přírodním přípravkem dodáte svému tělu to nejlepší.

Kapky s propolisem BIO 30TM (bez alkoholu)

Vyzkoušet můžete také lízátka s medem Manuka nebo tobolky s mateří kašičkou a další zajímavé doplňky stravy, které zároveň i chutnají.Čtěte na Medicínu:

Červené víno a zdraví

Detoxikace – očista lidské paměti

Dvě tváře cholesterolu

Chia semínka pro zdraví i krásu