Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Chia semínka pro zdraví i krásu

Zdravá strava je základem správného životního stylu

Zdravá strava je základem správného životního stylu. Potraviny, které jsou výživné, zdraví prospěšné a navíc nám pomáhají udržet si váhu, jsou proto velmi ceněné. Když jsou ještě k tomu BIO, stávají se ideálními potravinami, které si snadno získají místo v naší kuchyni. Mezi takové patří i Chia semínka.

Důležité látky
ES BIO Chia semínka jsou bohatým zdrojem omega-3 a omega-6 esenciálních mastných kyselin, a to v poměru 3:1. Díky tomu dodávají našemu tělu vyvážené množství těchto potřebných látek a pomáhají nám udržet se v kondici. Další důležitou látkou, která je v Chia semínkách obsažena, je Kyselina alfa-linolenová takzvaná ALA. Ta napomáhá udržet hladinu cholesterolu v krvi v normě.

ES BIO Chia semínka

Pocit sytosti
Chia semínka mají skvělou vlastnost, že dokáží absorbovat poměrně velké množství tekutin. Pokud je namočíte, dokáží zvětšit svůj objem 7x12x, takže dodají tělu pocit sytosti. Dlouho nasycené vás udrží i proto, že při absorbování vody vytvářejí polysacharidový gel, jenž zabrání rychlému trávení žaludečními enzymy. Tímto způsobem bojují semínka s hladem za vás a zároveň hydratují tělo.

Chia semínka mají vlastnost, že dodají tělu pocit sytosti

Ideální potravinou jsou například pro sportovce, kteří potřebují zdroj dlouhodobé energie. Výborná jsou při hubnutí, a to nejen díky tomu, že zasytí, ale také proto, že z nich lze připravovat výborné a zároveň zdravé dezerty.

Chia semínka jsou ideální potravinou nejen pro sportovce

Doporučené množství
Maximální doporučené množství na den je 15 g, což odpovídá zhruba dvěma zarovnaným polévkovým lžícím. V této dávce se nachází cca 2g ALA, což je ideální pro příznivý účinek na váš organismus.

Pokud podáváte Chia semínka dětem, měly by konzumovat poloviční dávku, než dospělý jedinec. Zároveň se doporučuje podávat dětem až od 3 let.

Co dobrého si připravit?
No a jak se vlastně dají Chia semínka upravovat? Variant je opravdu mnoho a je jen na vás, kterou si oblíbíte nejvíce. Velmi populární je například Chia puding, který se připravuje z živočišného či rostlinného mléka, a to pouze přimícháním semínek cca v poměru 1:5 a případně lehkého přislazení.

Zamícháním do vody v poměru 1:5 se dá během 10-20 minut vytvořit zdravé želé, které můžete přimíchat do nápojů anebo jím ozvláštnit lehký dezert či svačinku v podobě jogurtu. Také jsou výbornou přísadou do salátů, pomazánek nebo koktejlů.

Kvalitní ES BIO Chia semínka pořídíte například na e-shopu nebo v drogeriích dm.



Čtěte na Medicínu:

Zpříjemněte si podzim lázněmi!

Už znáte Manukový med?

Získejte zpět krásná prsa a s nimi i ztracené sebevědomí

Kokosový olej – zdravý pomocník v kuchyni i v koupelně