Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Získejte zpět krásná prsa a s nimi i ztracené sebevědomí

Prsa jsou důležitý znak ženské siluety a podstatným zdrojem ženského sebevědomí

Prsa jsou důležitý znak ženské siluety a přiznejme si, že jsou také často pod dozorem mužské části populace. Mimo to jsou často podstatným zdrojem ženského sebevědomí. Bohužel, v důsledku stárnutí dochází k povolování tkání a povadání ňader, aniž by ženy nějak měnily svůj životní styl. Také se často stává, že prsa ztratí svůj plný tvar a objem v důsledku většího úbytku váhy při hubnutí.

A co vy?
Jste dlouhodobě nespokojená s tvarem svého hrudníku? Přejete si svá prsa vylepšit, ale stále jste se neodhodlala najít to správné řešení? Nebo už dokonce o mastopexi, neboli chirurgické modelaci prsou, uvažujete, ale bojíte se odhodlat k takovému zákroku? Doba, kdy bylo chirurgické vylepšení tvaru nebo velikosti prsou tabu a znamenalo nechat si na hrudníku vytvořit nepřirozené „silikonové pětky“, je naštěstí už dávno pryč. V současné době tvoří operace prsou hned po liposukci nejčastější skupinu zákroků, které se v rámci estetické chirurgie provádějí. Pacientky si nyní mohou svá ňadra nechat zpevnit, vymodelovat, zvětšit pomocí vlastního tuku nebo implantátů nebo i zmenšit.

Díky moderní technice cesta k dokonalé postavě nikdy nebyla vydlážděná lépe. Operaci i následnou rekonvalescenci lze absolvovat rychle a s minimálním rizikem nepříjemných následků a komplikací. Kvalitní výsledky navíc působí naprosto přirozeným dojmem.

Zákrok vás láká, ale máte z něj obavy?
Samotné operace není potřeba se bát. Jejím principem je redukce nadbytku kůže, modelace prsou a uložení dvorců do požadované polohy. Trvá asi dvě hodiny a provádí se v celkové anestezii. Předchází mu předoperační vyšetření a konzultace se zkušeným chirurgem. Ten s vámi všechno pečlivě probere a doporučí nejvhodnější postup tak, aby co nejlépe vyhověl vašim představám. Těsně před operací je také nutné absolvovat důkladné předoperační vyšetření, měření, kudy lékař povede řezy, a také focení situace před operací, aby bylo možné následně zhodnotit výsledek léčby.

Není potřeba bát se ani nevzhledných jizev, které by mohly při hojení vzniknout. „Usilujeme o to, aby pooperační jizvy byly co nejjemnější, a proto kůži zašíváme speciálním jemným samovstřebatelným stehem. Jizvy po zákroku se obvykle nacházejí po obvodu a pod dvorcem ve tvaru obráceného písmene T a vyblednou obvykle do tří až šesti měsíců,“ vysvětluje proces Anna Brandejs, spoluzakladatelka pražské kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic.

Následná hospitalizace trvá přibližně ještě jeden až dva dny. Po dvou týdnech je už možný návrat do běžného pracovního procesu. Pacientky by měly ještě dva měsíce po zákroku nosit speciální elastickou podprsenku, díky které se ustálí nový tvar prsou. Doporučuje se i po stejně dlouhou dobu vynechat náročnější fyzické aktivity a zvedání těžkých těles. Za tři až šest měsíců by pooperační jizvy měly úplně vyblednout a kdyby ani to ne, je možné je dodatečně také zjemnit za použití laseru.

Toužíte po svůdném dekoltu už dlouho? Přestaňte to odkládat a udělejte si radost. Případné pooperační nedostatky se teď na podzim navíc dobře skryjí pod oblečením do doby, než se dobře zhojí. Objednejte se na nezávaznou konzultaci na Brandeis Clinic. Více informací o modelaci prsou najdete také na Univerzitě krásy.Čtěte na Medicínu:

ŽIVOT bez únavy! Život s ELÁNEM!

Zdravě a zábavně s těstovinami Rej!

Už znáte Manukový med?

Medicínské lasery současnosti: Trvalá epilace