Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Medicínské lasery současnosti: Trvalá epilace

Hladká pokožka bez otravného holeníŠpičková laserová centra, jako je pražská pobočka mezinárodní sítě klinik Mediestetik, zpravidla disponují celou škálou laserových přístrojů pro komplexní řešení pacientovy situace. Není totiž laser jako laser. Existují lasery neablativní, které nenarušují svrchní vrstvy kůže, a lasery ablativní. Existují frakční lasery, alexandritové lasery, resurfacingové lasery a mnoho jiných. Tím v současnosti asi nejvyhledávanějším je laser alexandritový, neboť se využívá k ošetření, které se těší extrémní popularitě napříč věkem, národností či pohlavím – k laserové epilaci.

Alexandritový laser se považuje za mírnější typ laseru a může se používat k rejuvenaci či depigmentaci, epilace je ovšem rozhodně jeho nejčastějším upotřebením. Laserová epilace je jednou z mnoha metod, jak se zbavit chloupků, o které nestojíme. Žádná jiná metoda ovšem není bezpečnější ani důvěryhodnější. A hlavně – žádná jiná metoda není trvalá.

Paprsek laseru proniká k vlasovým cibulkám a vyvolává jejich tepelnou destrukci. Další chloupky proto nemají odkud růst. Tento typ epilace je tak nejen velmi rychlý, ale jako jediný je také patentován americkým úřadem pro léčiva (FDA) jako prokazatelně účinný – už po prvním ošetření je odstraněno zhruba 80 % stávajícího ochlupení. Toto je způsobeno faktem, že laser zaměřuje pouze chloupky v růstové fázi, existují ovšem také fáze zárodečná a klidová – chloupky v těchto fázích laser nezaměřuje. Ošetření se proto musí v rozmezí zhruba čtyř týdnů 3 – 4x opakovat. Teprve poté je dosaženo skutečně kompletního odstranění ochlupení v ošetřované oblasti.Epilace podpaží

Ošetření oblíbené i mezi muži

Neepiluje se pokožka opálená, výrazně snědá či tetovaná, neboť je laser orientován na pigment. Ze stejného důvodu nelze odstranit chloupky bez pigmentu, tedy světlé či šedé. To ovšem na popularitě ošetření neubírá. „Epilace je jednoznačně nejoblíbenější laserové ošetření, které poskytujeme,“ podotýká laserová specialistka kliniky Mediestetik Magda Neparidze M.D. „Vyhledávají ho obě pohlaví a všechny věkové kategorie.“

Procento mužů, kteří podstupují laserovou epilaci, navíc každý měsíc stoupá.

Zatímco někteří zůstávají konzervativní a nechávají si ošetřit pouze záda nebo krk, stále častěji se objevují tací, kteří neváhají nechat si odstranit ochlupení na rukou, nohou i v oblasti intimních partií. „Někteří muži mají zájem dokonce o odstranění vousů, protože je nebaví se holit, případně mají citlivou pleť a po každém holení se u nich objeví podráždění a pupínky. Pro takové případy je laserová epilace ideální,“ říká laserová specialistka.

Laserová epilaceAnestetický a opalovací krém

Ošetření je v zásadě bezbolestné, pro pacienty s citlivější pletí ovšem existuje možnost aplikace anestetického krému před samotným ošetřením, který oblast znecitliví. Po ošetření je oblast zpravidla zklidněna panthenolem a pacientovi je doporučeno dávat pozor na slunce.

Mýtus o tom, že se pokožka po ošetření laserem nesmí v žádném případě vystavovat slunci, už naštěstí v moderní době neplatí – nebo si snad myslíte, že v Austrálii nebo Saudské Arábii jsou medicínské lasery zakázány? Nikoliv. I v zemích se zvýšenou sluneční aktivitou se laserová ošetření provádějí – nedoporučuje se totiž sice hned po ošetření zavítat na rozpálenou pláž nebo do solária, pokud se ovšem člověk chrání krémem s vysokým faktorem, nemusí se sluncem vůbec nijak znepokojovat.

Laserová epilace nohou

Na klinice Mediestetik navíc můžete na epilaci do konce roku využít 30% slevu!Čtěte na Medicínu:

Proč mají muži milenky?

Co a jak často cvičit?

Nadměrné pocení

Kynuté české lívance z celozrnné mouky

Očistou těla k uzdravení

Plísně v těle