Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Proč mají muži milenky?

Muži a milenky, foto: Isifa

Klišé o mužské nevěře
Muži jsou od přírody lovci, lovit samičky je pro ně přirozené stejně jako pro ostatní samce. Na rozdíl od ženské nevěry zde jde většinou jen o sex. Muži potřebují více sexu, než jim jsou ochotny manželky dát, a proto ho hledají jinde. To jsou nerozšířenější klišé, která panují o mužské nevěře. Do jaké míry jsou pravdivá? 

Přirozená touha lovit
První tvrzení je dokonce podloženo výsledky vědeckých výzkumů. Muži jsou skutečně lovci a potřeba získat bytost jiného pohlaví je pro ně mnohem silnější než u žen. To je v nich zakódováno od přírody. Potřeba lovit je pak silně spjata s mužským egem. Muži si potřebují neustále něco dokazovat. Ovšem potřeba muže ujistit se o svých schopnostech lovce není jedinou příčinou nevěry. Muž se často potřebuje přesvědčit také o tom, že mu jinde nebude lépe. Prozíravé manželky se proto snaží mužské ego hýčkat, aby jejich muž nepotřeboval tolik „externího ujišťování“. Samozřejmě, že na chronické nevěrníky to nezabírá.           

Touha po sexu a po změně
Dalším motivem je touha po změně. Každodenní stereotyp ničí mnoho vztahů. Milenka má ve srovnání s manželkou tu výhodu, že vnáší do mužského života osvěžení a k ničemu muže nezavazuje. (Samozřejmě jen do té doby, než se z ní stane manželka.) Stejně tak je pravda, že většina mužů má větší potřebu sexu než ženy. Touha okusit něco nového je pro muže velice lákavá. A často ani nezáleží na vzhledu manželky. Kdo má doma plnoštíhlou brunetku, chce okusit hubenou blondýnku a naopak. O touze vyzkoušet novou sexuální praktiku ani nemluvě. Také tento motiv mužské nevěry lze do jisté míry oslabit, a to obohacováním partnerského života, nejen intimního.