Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Objevte lahodnou chuť a povzbuzující účinky zeleného čaje

Cejlonské čaje Basilur mají tu nejvyšší kvalitu

V posledních desetiletích se stalo téměř zvykem, pít černou kávu pro povzbuzení organismu a lepší koncentraci při duševní práci. Většina z nás proto pije i několik šálků černé kávy denně. Víte ale, že zelený čaj má také povzbuzující účinky? A na rozdíl od kávy nezvyšuje krevní tlak, ani nedráždí žaludek? Navíc káva má rychlý nástup, ale také rychlý útlum aktivity, což je nebezpečné hlavně pro řidiče. S čajem vydržíte déle aktivní.

Čajový kofein povzbuzuje mozek
A je tu ještě jeden dobrý důvod, proč omezit pití černé kávy ve prospěch zeleného čaje. Kofein obsažený v kávě aktivuje především krevní oběh a srdeční činnost. Kdežto kofein obsažený v zeleném čaji povzbuzuje zejména nervovou soustavu a mozek, tedy orgán, který při duševní práci potřebujeme aktivovat. A to není vše. Další důležitou složku zeleného čaje představují alkaloidy, látky, které účinek čajového kofeinu ještě umocňují.

Pokud si připravujete zelený čaj, neluhujte déle jak minutu či dvě. Po delší době čaj kvasí a žačne být hořký.

Kvalita se pozná
Laciné sáčkové čaje, které se nedají po chuťové stránce se skutečnými zelenými čaji ani náhodou srovnat, však nikoho k pravidelnému popíjení nepřesvědčí. Pokud si máme na zeleném čaji skutečně pochutnat, je třeba zvolit kvalitní produkt. Synonymem kvality jsou lahodné čaje z kolekcí BASILUR vyráběné z těch nejlepších ingrediencí, které jsou ručně sklízené, vyráběné podle starých receptur a pod dohledem odborníků.

Jejím největším bonusem jsou neprodyšné obaly, kde čaj vydrží dlouho se všemi pro zdraví člověka potřebnými složkami.

Není moc známo, že největším nepřítelem pro čaj i kávu je světlo a vzduch, čaj i káva již po několika hodinách na světle mění své složení a látky pro zdraví člověka důležité, např antioxidanty, rychle mizí. Stává se pak z něj jen obarvená voda. Proto je tak důležité v jakých obalech jsou čaj i káva uskladněný a pokud jej otevřete, měl by se dobře uzavřít a dát do chladu.

Firma Basilur je v tomto jedničkou, sypané čaje jsou opatřeny suchým zipem a tak odpadá starost s dobrým uzavřením sáčku.

Získají si Vás proto na první ochutnání
Kupříkladu jemný zelený čaj se smyslnou vůní japonské třešně Sakura z kolekce Four Seasons je ideálním nápojem na jaro. 

Čaje z kolekce Four Seasons

Zelený čaj pro potěšení
Co Vás dále na čajích BASILUR upoutá, to jsou krásné obaly, které z nich činí luxusní dárek pro každého. Že mají Vaši blízcí mnohem více v oblibě černé nebo ovocné čaje a kdybyste jim darovali zelený čaj v luxusním balení, ocenili by pouze vzhled krabičky? Čajová paleta BASILUR je naštěstí velice pestrá. Najdete v ní čaje mnoha chutí a vůní. Vždy v té nejvyšší kvalitě.

Čajová paleta Basilur

Také káva prospívá zdraví
Závěrem našeho článku si pojďme ještě udobřit nenapravitelné milovníky kávy, kteří si dokážou svůj život bez svého oblíbeného nápoje jen stěží představit. Také káva prospívá našemu zdraví, ovšem v omezeném množství a pouze zdravým lidem, kteří netrpí onemocněním krevního oběhu, srdce, vysokým tlakem a nemají zažívací obtíže. Kávová zrna jsou dokonce významným zdrojem antioxidantů a díky tomu je pravidelné pití černé kávy účinnou prevencí některých forem rakoviny. Pravidelné však neznamená nadměrné.

Když čaj, tak ten nejlepší
Pokud chcete být zdraví, dejte si jeden dva šálky kávy denně a zbytek nahraďte ostatními nápoji, nejlépe čistou vodou, nebo třeba zeleným čajem. A nezapomeňte, když zelený čaj, tak ten nejlepší. Čajové kolekce BASILUR koupíte na www.caje-mixtee.cz. Přejeme Vám dobrou chuť a ještě lepší výsledky při práci!Čtěte na Medicínu:

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví

Znáte poklad přírody jménem Arónie?

Jak se zasytit, a přitom nepřibrat?

Koloidní stříbro vs. antibiotika