Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Plasmaterapie – omlazení vlastní krví

Unikátní metoda omlazení pleti vlastní krví – plasmaterapie

Recepty, jak zastavit proces stárnutí a obnovit mladistvou krásu, hledají lidé již od nepaměti. Současná moderní medicína využívá celé řady rafinovaných omlazovacích metod, liftingem počínaje a operací očních víček konče. Novinkou v oboru plastické chirurgie se stala unikátní metoda omlazení pleti vlastní krví – plasmaterapie.

Novinka v plastické chirurgii
Přestože tato metoda je v oblasti plastické chirurgie nová (v jiných medicínských oborech se však již nějakou dobu využívá), těší se velké oblibě. Hlavními důvody jsou minimální invazivnost, vysoká účinnost, stejně jako to, že se do těla pacientů neimplantují žádné umělé nebo cizorodé materiály, nýbrž jejich vlastní plasma (tekutá část krve stimulující regenerační schopnosti organismu), a tudíž jim nehrozí riziko alergické reakce. Stejně tak je velkým přínosem to, že výsledky, které se sice dostavují postupně, jsou trvalé.

Na jakém principu je plasmaterapie založena?
Tajemství plasmaterapie spočívá ve využití regeneračních schopností krevní plasmy, čirého média v krvi, které kromě červených a bílých krvinek a krevních destiček obsahuje růstové faktory - fibroplasty. Tyto látky dokážou nastartovat aktivitu buněk k produkci kolagenu, a zároveň dokážou opravit starší buňky a přimět je k množení.
Principem plasmaterapie je tedy biostimulace kolagenových buněk nacházejících se v pokožce. Právě přirozená ztráta kolagenu, k níž dochází s věkem, je příčinou stárnutí pleti – aplikací plasmy stimulující pleťové buňky k produkci nových kolagenových vláken dochází k regeneraci a výraznému omlazení pleti.

Jak ošetření probíhá?
Ošetření je řazeno mezi miniinvazivní ambulantní zákroky, což znamená, že nevyžaduje hospitalizaci. Výkon se provádí v lokální anestezii – na obličej je nanesen anestetický krém.
Proces začíná přípravou plasmy, což trvá přibližně 15 minut. Pacient absolvuje standardní odběr krve (8 až 10 ml), která je specielně odstředěna za účelem zvýšení koncentrace krevních destiček a růstových faktorů až o 600%.
Poté následuje samotný zákrok. Jeho průběh záleží na tom, zda se při něm použije čistá plasma nebo plasma s přídavkem kyseliny hyaluronové. Pokud se jedná o plasmu bez přídavku této kyseliny, aplikace probíhá pomocí tenké jehly drobnými vpichy do kůže. V případě obohacení kyselinou hayluronovou se po aplikaci použije kanyla z několika málo vpichů.

Plasmaterapie je vhodná pro všechny věkové skupiny

Skutečné a přirozené omlazení
Po zákroku se doporučuje přiložit chladivou a hydratační masku. Důležitý je šetřící režim, v rámci něhož by pacient neměl několik dní (alespoň dva až tři) vystavovat pokožku slunečnímu záření, ani extrémním teplotám. Samozřejmostí je vynechání peelingového, laserového a dalších ošetření pleti. Po půl roce by mělo dojít k opakování procesu. Výsledkem je skutečné a přirozené omlazení pleti. Plasmaterapie je vhodná pro všechny věkové skupiny, přičemž nejlepších výsledků lze dosáhnout mezi 35 a 40 lety.

Více o využití plasmaterapie v plastické chirurgii najdete na stránkách www.perfectclinic.cz.Čtěte na Medicínu:

Matcha tea – cesta z plantáže až do čajové konvice

Kéž by rovnátka nebyla vidět!

Léková karta může zachránit pacientovi život

Získejte přírodní zdroj vitality a energie z výtažku hlívy ústřičné.