Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Dlouhé červencové dny jsou jako stvořené k pobytu venku

Letní měsíce jsou ideální dobou na sportování a odlehčení jídelníčku. Díky krátkým nocím se nám ráno lépe vstává. Když do ložnice proniknou sluneční paprsky, nechce se nám z postele rovnou do práce. Jít na chvilku na brusle, kolo nebo si zaběhat a pak si dát lehkou snídani, budeme se v práci se cítit mnohem lépe.

Ať už sportovní aktivity zahrnete do běžných pracovních dní, do víkendu nebo sportujete na dovolené, vždy tak čiňte s radostí. Než abyste se přinutili po práci zajít do posilovny, kde se budete hodinu trápit, abyste spálili nějaké tuky nebo vybudovali svalovou hmotu, raději zvolte to, co vás bude bavit. Mnohem hezčí pohled je na ty, co jsou rozesmátí a spokojení, než na dokonalé postavy se zamračeným a otráveným obličejem.

Sport by měl přinášet užitek nejen tělu, ale i duši. Každý ať samozřejmě volí podle svého naturelu, ale mezi cvičební směry schopné navodit harmonii v těle patří určitě jóga nebo pilates. Na kurzy jógy se můžete vypravit i ven na vzduch, tím cvičení získá ještě další rozměr, kdy si hluboce uvědomíte propojení s přírodou.

Nepodceňujte vitamíny z přírody

Pitný režim ano, ale…

O nutnosti dodržování pitného režimu už bylo napsáno mnoho a články se předhánějí v množství litrů, které bychom měli vypít, abychom dobře trávili, neměli pocit hladu, měli hladkou pokožku a tak dále. Ale měli bychom spíše. Platí, že spíše než o kvantitu jde o kvalitu. Pít kohoutkovou vodu je ekologické, nicméně pro naše tělo žádný přínos nemá, někdy dokonce naopak. Jejíž kvalita se totiž měří pouze ve vodárnách, ale nejvíce znečištění probíhá po cestě do našich domácností.

U balených vod zase nevíme, jak dlouho stály někde v teple, a jejich obaly jsou navíc zátěží pro životní prostředí. Proto je dobré pít střídmě a typy nápojů střídat. Po sportu je skvělou volbou tekutina, která nám dodá vypocené minerály. Než ale sahat po umělých energy drincích, je lepší využít toho, co nám nabízí příroda. A není špatné si nápoj připravit do ekologické láhve, která je vhodná pro všechny, kteří jsou ohleduplní k přírodě, protože láhev je vyrobená ze skla.

Buďte šetrní k životnímu prostředí, zkuste ekologické lahve

Jedním z takových přírodních nápojů plných minerálů je kokosová voda. Její chuť je velmi specifická a je třeba si na ni zvyknout. Ale určitě to stojí za to – kokosová voda má totiž vysoký obsah elektrolytů, které podporují životní funkce. Jsou to draslík, vápník, hořčík, mangan a sodík, které se během naší denní aktivity ztrácí. Kokosová voda obsahuje stejnou rovnováhu elektrolytů jako naše krev. Coco Hydro je způsob, jak mít kokosovou vodu k dispozici kdekoliv. Jedná se o dehydrovanou kokosovou vodu obohacenou o minerály, kterou pouze přidáte do dostupného zdroje vody.

Coco Hydro

Energie na cesty

Chození po horách, mnohakilometrové výlety na kole, dlouhé cesty autem, to vše jsou situace, kdy oceníme něco, co se dá sníst rychle, jednoduše, nezabírá moc místa v batohu a ještě nám doplní chybějící energii. A když jde ještě o zdraví prospěšné potraviny, tak to nemá chybu. Kakaové boby znáte asi především jako nezbytnou součást čokolád, která není na cesty úplně vhodná. Ale boby sušené na sluníčku (tudíž v raw kvalitě) jsou skvělým a zdravým doplňkem energie a navíc přispívají k dobré náladě a jasné mysli. Dají se zobat samostatně nebo přidat třeba do koktejlů. Stejným způsobem můžete použít sušenou kustovnici čínskou (goji) plnou aminokyselin, vitamínů, minerálů a esenciálních mastných kyselin nebo méně známou moruši bílou, která dokáže optimalizovat hladinu cukru v krvi a díky vysokému obsahu dobře stravitelné vlákniny dodávat dlouhodobý pocit sytosti.

Nezáleží na tom, zda léto trávíte v zahraničí, doma, na chalupě nebo pod stanem. Nejdůležitější je ho strávit tak, aby vám to co nejvíce vyhovovalo, a s těmi, které máte rádi. Když k tomu přidáte zdravé potraviny nezatěžující organismus, pak se regenerace a úbytek stresu dostaví kdekoliv.Čtěte na Medicínu:

Stres a hubnutí

Jak se pozná český česnek?

Babské rady na imunitu

Jak širokou postel?