Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Životní styl

Dopřejte si péči jako arabská princezna nebo šarmantní Pařížanka

Stále více lidí přestává věřit tvrzením o nezávadnosti kosmetických přípravků s chemickými přísadami a dává přednost síle přírody. Novinkou na českém a slovenském trhu je přírodní kosmetika Hristina, která se s úspěchem prodává ve Spojených arabských emirátech, v Rusku, Bulharsku, Itálii, Francii nebo Španělsku.

Šetřme přírodu pro naše potomky

Každá budoucí maminka, která se jen trochu zajímá o ekologii, řeší dilema, jakou drogerii a jaké plenky bude pro své maličké používat. Otázek je mnoho a odpovědí také. Proč vlastně platit více za dětskou drogerii bez chemie? Jací strašáci číhají v jednorázových plenách?

Prodlužte si život v sauně

Finové milují sauny a tamní vědci se rozhodli vyzkoumat souvislost mezi pravidelným saunováním a dlouhověkostí. Výsledky mluví jasně - finská sauna snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob a mozkových příhod a prodlužuje tak život.

Veletrh FOR SENIOR oslaví desáté výročí ve sportovním duchu

Jubilejní desátý ročník oslaví letos veletrh pro plnohodnotný aktivní život ve zralém věku FOR SENIOR. Stejně jako v předešlých letech se bude konat s dalšími třemi veletržními akcemi pod společným názvem FOR FAMILY ve dnech 7. – 10. dubna 2016 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Vše, co jste nevěděli o elektronických cigaretách

Patříte mezi aktivní kuřáky nebo máte ve svém okolí někoho, kdo se bez cigaret neobejde? Pokud ano, pozorně čtěte tento článek. Kouření patří mezi celosvětový problém, neboť mu podléhá stále více lidí. Začít kouřit je tak snadné, ale cesta zpátky je dlouhá a trnitá. Abyste s kouřením dokázali přestat, potřebujete k tomu pevnou vůli a pořádnou motivaci. Tou hlavní je samozřejmě zdraví, na které mají cigarety velmi negativní dopad. Zvolte zlatou střední cestu a vyzkoušejte elektronickou cigaretu!

Zhubněte jednou pro vždy!

Už vás vyčerpává neustálé kručení v břiše, omezování se a nelidská dřina v posilovně? Přípravky, které slibují štíhlou postavu do pár týdnů, ale ve skutečnosti za ně jen vyhodíte peníze? Konečně je tu reálné řešení, jak opravdu zhubnout.

Dárečky pro zdraví celé rodiny

Každoroční dilema, co dát pod stromeček je zase tady. Dárek by měl být originální a musí potěšit. Zároveň by měl být praktický. Najít takový dárek ovšem není vůbec jednoduché, proto jsme si pro vás připravili několik tipů, které nejen udělají radost, ale také velmi dobře poslouží.

Zdravé přebalování ve veselých barvách

První měsíce života dítěte jsou pro maminky kouzelné. Miminko ještě neumí pořádně zlobit a většinu času prospí. Současně se mu ale snažíme dávat to nejlepší, aby se dobře vyvíjelo. Snažíme se myslet na jeho zdraví a pohodlí. U čeho začít? Přeci u plínek.

Hubněte bez dřiny!

Znáte ten pocit, kdy se podíváte do zrcadla a kroutíte sami nad sebou hlavou? „Takhle už to dál nejde!“ Řeknete si, ale den poté se přistihnete, jak večeříte knedlíky. Jenže, co dělat, když prostě nemáme čas cvičit, protože chodíme z práce pozdě večer, nebo nám to nedovolí zdraví? Říká se, že strava a pohyb jsou základ a jedno bez druhého nejde, ale co když ano?

Zdravě žít znamená zdravě dýchat!

Denně plícemi každého z nás projde průměrně 10 000 l vzduchu. Zajímáme se o spoustu věcí - co jíme, co oblékáme, ale co vzduch, který dýcháme? Jaké je ovzduší, ve kterém se pohybujeme? Čisté, zdraví neškodné, se správnou vlhkostí?

Nejlepší prevencí jsou čisté ruce

Všude okolo nás číhají zákeřné bakterie. Užíváme vitamíny, snažíme se jíst zdravě, ale přesto se nám občas nějaká ta nemoc nevyhne. Jak je to možné? Přestože máte pocit, že myslíte na všechno, možná jste zapomněli na to nejdůležitější. Umýt si ruce.

Matrace TEMPUR – inovativní, moderní, pokrokové

Klidný a nerušený spánek po celou noc je snem snad každého z nás. Některé věci ovlivnit nemůžeme, ale je možné pro svůj spánek udělat maximum. Matrace TEMPUR představují řešení. S matrací TEMPUR totiž poznáte rozdíl.

Řekněte „NE“ únavě a bolesti zad

Není nic lepšího, než na chvíli vydechnout a hodit za hlavu starosti všedních dnů. Sbalit kufr a odjet někam, kde bude také jednou někdo pečovat o nás. Lázeňské pobyty jsou oblíbené snad v každém věku. Pohladí nás na těle i na duši a dodají potřebnou energii, kterou vkládáme do běžného života.

Spánek jako na obláčku

Ložnice je místo klidu a odpočinku. Únik od všedního dne plného práce a povinností. Je to místo, kde hodíme starosti za hlavu, relaxujeme a v noci upadáme do říše snů. Napadlo vás ale někdy, jak moc je důležitá správně sestavená postel pro kvalitní spánek?

Infrasauna - účinky na zdraví

Saunování má blahodárné účinky na zdraví člověka a především skvělý preventivní účinek. Jde o jednu z nejlepších zbraní v boji proti chřipce a nachlazení, ale také napomáhá k prokrvení a pročištění pokožky, svalové relaxaci, uvolnění dechu apod. Kromě klasické finské sauny jsou dnes velmi oblíbené infrasauny.

PREDATOR PARAZIT – spolehlivě likviduje vši a hnidy

Opět jste četli zprávu, že se ve školce nebo škole vyskytly vši? Nebo dokonce máte nemilou osobní zkušenosti s úmorným odvšivováním mnohdy celé rodiny?

Balte děti do látky, ne do chemie!

Po použití stačí vyhodit - zásadní výhoda jednorázové pleny. Ta je však vyvážena velkou daní - zdravím našich dětí. Papírové pleny jsou plné chemie a dětské pokožce rozhodně neprospívají. Pokud chcete zdravě přebalovat, volte moderní látkové pleny!

Dejte jednou pro vždy sbohem bolesti zad

V současnosti trpí na bolesti zad čím dál více lidí. Spousta z nás už si na bolest tak nějak zvykla a problémy zkrátka neřeší, anebo přetrpí. Měli bychom si ale uvědomit, že problémy s páteří nám mohou přivodit nejen nepříjemnou bolest v zádech, ale i v jiných částech těla. Co dělat pro to, aby to neskončilo operací? Ta by totiž měla být opravdu poslední možností.

Buďte zdravější bez chemie!

Také máte pocit, že žijeme v nekonečném koloběhu chemie? Že k čištění a praní používáme prostředky, které náš svět paradoxně znečišťují, a k léčbě neduhů medikamenty zatěžující náš organismus, které navíc jsou zdrojem dalších zdravotních problémů? Změňte to a buďte zdravější bez chemie.

Trápí vás špatný spánek? Víme, čeho se vyvarovat!

Někdo spí, jako když ho do vody hodí, jiný má problémy usnout. Že je to i váš případ? Než začnete polykat prášky na spaní, raději se ujistěte, zda neděláte něco špatně! Připravili jsme pro Vás TOP FIVE hitparádu zabijáků dobrého spánku.
123