Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Nejlepší prevencí jsou čisté ruce

Čisté ruce jsou základVšude okolo nás číhají zákeřné bakterie. Užíváme vitamíny, snažíme se jíst zdravě, ale přesto se nám občas nějaká ta nemoc nevyhne. Jak je to možné? Přestože máte pocit, že myslíte na všechno, možná jste zapomněli na to nejdůležitější. Umýt si ruce.

Bakterie jsou všude

Možná byste se divili, kolik bakterií nasbíráte za celý den. Stačí se potkat s nemocným kolegou v práci a podat mu ruku, vynést odpadky, neumýt si ruce po toaletě. Pro většinu z nás jsou toto případy, kdy si ruce umyjeme a přítomnost bakterií vnímáme. Pravou ale je, že nemusíte vůbec nikam chodit, abyste nachytali na své ruce bakterie. Jsou totiž všude.

Stačí se dotknout zdánlivě čistých věcí, jako je ovladač na televizi, kuchyňská linka nebo obyčejný polštář.

Čím se mýt?

Alfa otázkou je: „Umyje mýdlo bakterie?“ Odpověď je jednoduchá: „Obyčejné mýdlo ne.“ Běžná mýdla sice dodají rukám viditelnou čistotu a příjemnou vůni, není ale pravidlem, že svým složením zničí bakterie, které se na kůži drží jako přibité.

Ideální variantou jsou antibakteriální mýdla na ruce. Například tekuté antibakteriální mýdlo Dettol o vaše ruce nejen pečuje a příjemně voní. Především zničí 99,9% bakterií! Pod pojmem antibakteriální mýdlo si většina z nás představí nepříjemnou dezinfekční vůni a vysušené ruce. Firma Dettol ale myslela na citlivou pokožku a mýdla se o naše ruce starají i po této stránce. Vybrat si můžeme z několika variant. Osvěžující – s výtažky z citrusů, Hydratující – s Aloe Vera, Cleanse – s Mořskými minerály, Zjemňující – s mlékem z bavlny a heřmánkem, Soothe – s vůní levandule a také variantu na citlivou pokožku.

Co když ale nejsme doma?

Ne vždy se ale dostaneme k umyvadlu s antibakteriálním mýdlem. Nejvíce bakterií navíc nasbíráme právě mimo domov. V MHD, v ochodech, v parku nebo na koupališti. Zákeřné bakterie zkrátka číhají tam, kde je nejméně potřebujeme. V takových případech je úžasnou věcí dezinfekční gel. Například antibakteriální gel na ruce od Dettolu si můžete dopřát ve variantě Original nebo ve voňavé variaci Heřmánek. Výhodou gelu je to, že nepotřebujete použít vodu ani mýdlo. Ruce si s ním zkrátka namažete jako obyčejným krémem. Gel pak chrání proti 99,9% bakterií, zanechává ruce jemné a vláčné a nelepí. Pro své vlastnosti je opravdu ideálním pomocníkem nejen na cesty.

Tak přestaňme myslet na svou imunitu jen napůl a udržujme své ruce čisté.Čtěte na Medicínu:

Česnek medvědí je velmi nedoceněnou bylinou

Opar na rtu a jak se ho zbavit

Proč a jak sušit ovoce, zeleninu a houby

Bolí vás záda?

Med je cenný přírodní lék

Nechcete chřipku? Dejte si arónii!