Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Dopřejte si péči jako arabská princezna nebo šarmantní Pařížanka

Zdroj foto: pixabay.com

Stále více lidí přestává věřit tvrzením o nezávadnosti kosmetických přípravků s chemickými přísadami a dává přednost síle přírody. Novinkou na českém a slovenském trhu je přírodní kosmetika Hristina, která se s úspěchem prodává ve Spojených arabských emirátech, v Rusku, Bulharsku, Itálii, Francii nebo Španělsku.

Přírodní kosmetika se právem dostává na výsluní. Bráno selským rozumem je jasné, že žádný průzkum nemůže ověřit, zda lidé, kteří onemocní závažnou nemocí, onemocněli právě z důvodu používání toho nebo onoho přípravku. Veškeré testy potvrzují nezávadnost v malém množství, nemohou však dokázat stejnou nezávadnost v případě, že je látka na pokožku aplikována denně, po dobu mnoha let a navíc v kombinaci s ostatními složkami jiných přípravků či potravin.

Sprchový gel Chocolate Cookies

Jedním z největších strašáků běžné kosmetiky jsou obsažené parabeny. Je dokázáno, že mohou způsobovat kožní alergické reakce. A zkoumá se také jejich možná souvislost s rakovinou prsu. Do kosmetiky se přidávají proto, aby prodloužily její trvanlivost. Avšak sami už určitě znáte svou spotřebu a podle něj volíte velikost balení. Zvyknete-li si tedy používat vždy jeden přípravek až do jeho vyčerpání a až poté zakoupit nový, není moc reálné, že by se vám stačil zkazit.

Obličejový peeling Pearl shell

Díky rostoucí poptávce po kosmetice bez zbytečné chemie naštěstí roste také nabídka. Nyní už lze bez problémů zejména ve specializovaných kamenných i internetových prodejnách zakoupit přírodní šampony, masky na vlasy, obličejové i tělové peelingy, tělová mléka nebo dokonce přípravky na akné či ochranné přípravky proti slunci.

Sprchový gel Blackberry cream

Příroda nabízí tolik možností, jak pomoci našemu tělu. Máte po zimě zničené, polámané vlasy? Vyzkoušejte přírodní masku s účinnou silou kopřivy, lopuchu a ořechu. Kopřivový šampon si doma vyráběly už naše babičky. Na odstranění vysušené kůže od mrazu jsou nejlepší přírodní pleťové peelingy.

Obličejový peeling Coffee Bran

Dáte přednost skořápkám mušlí, pšeničným otrubám, nebo třeba kávovým zrníčkům? Své milované pochoutky si můžete připomenout při každé sprše pomocí sprchového gelu se svou oblíbenou vůní. Třešně, malina, ostružina, jogurt, čokoládové cookies nebo mojito? Těžká volba, zvlášť, když obsažené vůně nejsou syntetické, ale skutečné.Čtěte na Medicínu:

Babské rady na bradavice

Teplá voda s citronem omlazuje a uzdravuje!

Předepsat správné léky nestačí!

Manukový med: Zlatý elixír