Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Babské rady na bradavice

Foto: Pixmac

Udělala se Vám bradavice na noze nebo na jiném místě a nechce se Vám jít na kožní? Vyzkoušejte nejprve babské rady na bradavice. Pěkně podle abecedy.

Ananas
Kupte si čerstvý ananas, uřízněte kousek, přiložte ho na bradavici a nechte působit minimálně 2 hodiny. Pokud máte bradavici na noze, můžete kousek ananasu připevnit k pokožce kapesníkem a nechat ho působit celou noc. Postup opakujte pět dní jdoucích za sebou.    

Banán
Pokud nechcete kupovat ananas, použijte slupku od banánu. Ze slupky vyřízněte čtverec, přiložte ho na bradavici a nechte působit celý den. Druhý den vyměňte slupku za čerstvou. Opakujte, dokud bradavice nezmizí.

Česnek
S bradavicemi umí údajně zatočit také česnek. Rozpulte stroužek čerstvého česneku, který má opravdu sílu a přiložte ho na postižené místo podobně jako plátek ananasu. Česnek nenechávejte působit déle než 2 hodiny. Postup opakujte každý den po dobu 1 týdne.

Vlaštovičník
A to nejúčinnější nakonec. Žlutá šťáva z vlaštovičníku. Vlaštovičník je plevel, který roste volně v přírodě, možná ho máte v odlehlém koutě zahrady nebo na kompostu. Podle babských rad byste měli utrhnout rostlinu, z té hned začne prýštit šťáva, a potírat jí bradavici. Po několika týdnech potírání se údajně bradavice vyloupne. Předtím ale změní barvu, tak se nevyděste.   Čtěte na Medicínu:

Babské rady na zácpu

Babské rady na bolest v krku

Bazalka v kuchyni

Babské rady proti nespavosti