Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Prodlužte si život v sauně

Finové milují sauny a tamní vědci se rozhodli vyzkoumat souvislost mezi pravidelným saunováním a dlouhověkostí. Výsledky mluví jasně - finská sauna snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob a mozkových příhod a prodlužuje tak život.

Téměř 21 let sledovali finští vědci skupinu 2 315 mužů ve věku od 42 do 60 let. Na začátku výzkumu je rozdělili do tří skupin podle toho, jak často chodí do sauny.

1. skupina zahrnovala muže chodící do sauny 1x týdně.
2. skupina zahrnovala muže navštěvující saunu 2-3x týdně.
3. skupina zahrnovala muže, kteří se saunovali 4-7x týdně.

V poslední skupině bylo mužů nejméně, nejvíce se jich však dožilo konce sledování. Největší procento úmrtnosti způsobené kardiovaskulárními chorobami bylo naopak v první skupině. 

Vědci tak prokázali, že pravidelné saunování výrazně pomáhá v boji s nemocemi oběhové soustavy a srdce. Tyto choroby jsou přitom nejčastější příčinou úmrtí v Evropské unii.

Výhody domácí sauny

Při tak častém saunování ale nepřichází v úvahu návštěvy veřejné sauny. Nedoplatili byste se a pokud nechodíte s přáteli, nemáte jistotu, s kým budete saunu sdílet. Navíc nemáte ani kontrolu nad její čistotou. Ve Finsku je součástí každého domu domácí sauna. Inspirujte se a také si jednu pořiďte. Můžete do ní kdykoli, sami nebo s přáteli a čistotu máte ve svých rukou. Navíc nemusíte po příjemné relaxaci ještě absolvovat cestu domů autem nebo veřejnou dopravou.

Domácí sauny nabízí soukromí a pohodlí

Finská sauna od českého výrobce

Finské sauny do každé domácnosti vyrábí a prodává česká firma SaunaSystem. Ty nejmenší sauny, které zaberou pouze 1,2 m2, se vejdou i do panelákových bytů. Naopak designové modely s prosklenými stěnami vyniknou ve velkých moderních interiérech.

Krásné, moderní sauny

Sauna doma vás motivuje k pravidelnému saunování a 4 návštěvy týdně nebudou žádný problém. Vyberte si z široké nabídky saun nebo si nechte navrhnout saunu na klíč.Čtěte na Medicínu:

Víte skutečně o vejcích to, co byste o nich měli vědet?

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Teplá voda s citronem omlazuje a uzdravuje!

Plastická chirurgie: Kouzla už nejsou jen v pohádkách

Sexem ke zdraví

Dejte jednou pro vždy sbohem bolesti zad