Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Sexem ke zdraví

zdroj:ISIFAzdroj foto: ISIFA

Je léto a s ním i odhalování většího množství kůže, letní románky a obecně větší chuť na intimní radovánky. O nezbytnosti bezpečného sexu, obzvlášť v případě krátkých letních známostí toho bylo napsáno už spousta. Ale víte, že je pravidelný sex prospěšný jak pro naše fyzické tak i psychické zdraví?

Milováním k psychické pohodě

V průběhu sexu jako i po něm se v našem organizmu uvolňují hormony, které přinášejí pocity blaha a spokojenosti, jež mohou trvat až 24 hodin a zároveň zvyšují také naši soustředěnost a kreativitu. Tyto hormony přebíjejí stres i jakoukoli bolest a pomáhají k uvolnění napětí ztuhlých svalů celého těla. Z tradiční čínské medicíny je také známo, že pravidelné milování dobíjí životní energii, což znamená, že se posilují všechny orgány v těle, mysl je zbystřená, odolnější vůči negativním vlivům a celkový pohled na svět je tak nějak pozitivnější. Častý a pravidelný sex pomáhá také k zvyšování sebevědomí, člověk se cítí štíhlejší, krásnější a přitažlivější.

zdroj:ISIFA
zdroj foto: ISIFA

Přínos pro tělo

Sex je přirozeně prospěšný také pro zdraví našeho těla. Kdo je sexuálně aktivní, ten méně stůně a výzkumy opakovaně potvrzují, že pravidelné milování působí také jako skvělá prevence některých nemocí, především rakoviny prostaty a děložního čípku. Díky velkému přílivu hormonů (především estrogenu) se zlepšují regenerační schopnosti buněk celého těla, což dopomáhá k lepší pevnosti a elasticitě kůže.

zdroj:ISIFA
zdroj foto:ISIFA

Sex tedy funguje také jako skvělá prevence proti celulitidě i křečovým žílám.

Každá fyzická aktivita dopomáhá ke snižování váhy a zpevňování a tvarování těla a sex obzvlášť, protože se při něm zapojují téměř všechny svaly těla. Zároveň se uvolňuje také testosteron a jemu příbuzné hormony, které dopomáhají k lepšímu růstu svalů. Při zvýšené frekvenci dýchání, která k sexu přirozené patří, se stahuje bránice a zapojují se břišní svaly skoro stejně aktivně, jako při klasických sklapovačkách. Jak je vidět, pokud máte chuť na milování (a myslíte na ochranu), tak se tomu nebraňte, uvolněte se a užívejte si. Odměnou vám bude uvolněná mysl, spokojenost a krásnější tělo.

zdroj:ISIFA
zdroj foto: ISIFAČtěte na Medicínu:

Blefaroplastika - operace horních a dolních víček, jak probíhá?

Babské rady na vlasy

Babské rady uleví od bolestivé menstruace

Guarana pomáhá nejen proti únavě

Arganový olej má dvakrát více vitamínu E než olivový olej

Afrodité zkrášloval olivový olej, nikoli ropa!