Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Vše, co jste nevěděli o elektronických cigaretách

Skoncujte s cigaretami a začněte kouřit zdravějiPatříte mezi aktivní kuřáky nebo máte ve svém okolí někoho, kdo se bez cigaret neobejde? Pokud ano, pozorně čtěte tento článek. Kouření patří mezi celosvětový problém, neboť mu podléhá stále více lidí. Začít kouřit je tak snadné, ale cesta zpátky je dlouhá a trnitá. Abyste s kouřením dokázali přestat, potřebujete k tomu pevnou vůli a pořádnou motivaci. Tou hlavní je samozřejmě zdraví, na které mají cigarety velmi negativní dopad. Zvolte zlatou střední cestu a vyzkoušejte elektronickou cigaretu!

Co je to elektronická cigareta?

E-cigarety představují zdraví téměř neškodnou náhražku klasických cigaret. Elektronické cigarety jsou na trhu téměř deset let a byly vyvinuty v Číně. Hlavním podnětem pro jejich výrobu byl impuls přinést na trh produkt, který umožní lidem zdravěji kouřit. A to je hlavním úkolem elektronických cigaret. Kuřák bude do těla dostávat přísun nikotinu zdravější cestou, protože zde neprobíhá spalovací proces. Na první pohled zaujme také svým propracovaným designem, který výrobci stále vylepšují k dokonalosti a samozřejmostí je také snadné použití. Navíc si sami můžete kontrolovat a regulovat množství nikotinu, který chcete kouřit. Elektronická cigareta se skládá ze tří základních částí:

• Baterie – pohání odpařovací mechanismus
• Atomizér – zahřátím se odpařuje náplň
• Náplň do elektronické cigarety (e-liquid) – obsahuje vůni, chuť a případně i nikotin

Elegantní elektronická cigareta Joytech eGO One MiniPro koho je cigareta určena a proč neškodí zdraví?

Elektronická cigareta je vhodná pro všechny kuřáky, kteří se rozhodli s kouřením přestat nebo chtějí kouření omezit. Závislost na nikotinu je záludnější, než jste si doposud mysleli. E-cigareta funguje jednoduše na bázi inhalátoru. V e-cigaretě je umístěn atomizér a žhavící spirála. Dochází tak k vytváření páry (neboli dýmu) a do těla se nedostávají žádné zdraví škodlivé látky (například dehet), jako v případě klasické cigarety. Místo kouře se vdechuje pára, jež vznikla zahřátím kapalné náplně do elektronické cigarety, které se říká e-liquid. Tato náplň může mít mnoho příchutí (oblíbené jsou například ovocné, mátové či čokoládové náplně). V nabídce je velké množství různých příchutí pro e-cigarety.

V nabídce je velké množství různých příchutí pro e-cigaretyPříběh, který není bohužel ojedinělý

Proč jsou vlastně elektronické cigarety zdravější? Tuto otázku si položil také pan Jiří z Pardubic, který celý život bojoval se závislostí na cigaretách. „Už si ani nevzpomenu, kdy jsem si dal svou první cigaretu,“ říká dnes jednašedesátiletý muž, kterému cigarety způsobily mnoho zdravotních problémů. „Patřil jsem mezi silné kuřáky, byly doby, kdy mi ani dvě krabičky denně nestačily. Pak jsem to omezil na 20 cigaret denně, a tak jsem to střídal více než třicet let. Nápisy na krabičkách, které upozorňují na nebezpečí kouření, mě nechávaly chladným a vůbec jsem neřešil své zdraví. Jenže to se brzy ozvalo,“ vypráví pan Jiří. Dlouhá léta bojoval se silným kuřáckým kašlem, který přešel v takzvané kuřácké astma. Brzy se přidala ischemická choroba dolních končetin, jež se projevuje ucpáváním cév. Aby si pan Jiří doslova zachránil život, musel ihned přestat kouřit. A právě tehdy objevil elektronickou cigaretu.

Průzkumy ukazují, že muži vykouří průměrně 25 cigaret denně a začínají již v 18 letech (často i dříve), ženy jsou na tom jen o málo lépe, neboť s kouřením začínají o čtyři roky později a vykouří průměrně 21 cigaret denně. Tato čísla podle lékařů nejsou vůbec příznivá.

Jaké jsou hlavní výhody elektronické cigarety?

- Elektronická cigareta neohrožuje vaše zdraví, dodává vám potřebnou dávku nikotinu bez jakýchkoliv dalších škodlivin
- Tento typ cigarety není cítit, nebudete tedy obtěžovat své okolí nepříjemným zápachem
- Pořizovací cena je vyšší, mnohonásobně se vám však vrátí za ušetřené krabičky cigaret
- Můžete vybírat různé příchutě e-liquidů a střídat je podle potřeby
- Jde o zcela bezpečný a moderní způsob kouření

Myslete na své zdraví, které můžete kouřením nenávratně poškodit. Pokud se bez nikotinu neobejdete, vyzkoušejte zdravější cestu v podobě elektronické cigarety. Brzy si na klasickou cigaretu ani nevzpomenete. Velký výběr e-cigaret a náplní do elektronické cigarety najdete na webových stránkách mojeelektronickacigareta.cz.Čtěte na Medicínu:

Rajčatová šťáva je prevencí rakoviny!

Infrasauna - účinky na zdraví

Skvělý tip nejen pro celiaky!