Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Červen – měsíc zasvěcený ženské energii

Červen je pro většinu z nás příjemným měsícem. Léto je celé před námi, dny jsou dlouhé a my jsme nabiti energií, kterou přičítáme blížící se dovolené a prázdninám. Už v dávných dobách si ale lidé všimli, že jsou v tomto období aktivnější, a přičítali to letnímu slunovratu. Ten se dříve slavil po celém světě napříč všemi kulturami. Vyvrcholením oslav byla svatojánská noc, kdy se provádělo svatojánské čarování, spočívající především ve sběru bylin a milostné magii.

Pro nás, kteří bez ohledu na polohu slunce udržují doma, v kanceláři i autě víceméně stálou teplotu a nejsme závislí na světle zvnějšku, už slunovrat takový význam nemá. Mnoho lidí si akorát povzdychne, že se dny začínají opět zkracovat. To je ale škoda. Pojďme se na měsíc, ve kterém dosáhne Slunce svého vrcholu, dívat jako na měsíc oslavující život, magickou energii a také tedy oslavu těch, které v sobě nový život nosí – žen.

Najděte svou rovnováhu

Zatímco muži mají své mužství neustále na očích, ženské orgány jsou skryty. Muži jsou odmalička zvyklí svůj pohlavní orgán porovnávat s ostatními, ženy většinou o své vagíně mlčí. A to leckdy i v případě potíží, jako jsou například vaginální mykózy. Jediný, komu se svěří, je gynekolog, který zpravidla předepíše masti a léky. Ty však mohou narušit přirozené poševní prostředí a potíže se pak mají tendenci vracet. Přitom existují šetrnější, přírodní preparáty.

Tajemství ženského intimního zdraví z Dálného východu

Unikátní přírodní metodou, jak harmonizovat poševní prostředí, je zaváděcí tyčinka s tajemným názvem Secret Ceres. Tato čisticí, ručně vyráběná tyčinka obsahuje pouze přírodní složky – byliny v BIO kvalitě a minerály. Zdlouhavý proces růstu těchto přírodních zdrojů v úrodném a neznečištěném prostředí tropického ekosystému poskytuje produktu pevné základy pro nejvyšší čistotu, kvalitu, bioenergetickou hodnotu a účinnost. Antibakteriální a antifungální vlastnosti aktivních složek efektivně potlačují obtíže, které bývají často výsledkem nerovnováhy vaginálního sekretu. Pročišťující tyčinka podporuje zdravou a vyváženou intimní mikroflóru. Kromě toho také přispívá ke zvýšení vzrušení při pohlavním styku a pozvednutí libida, které je výrazně sníženo například v období kojení. Secret Ceres je právě pro období po šestinedělí velice vhodný, protože pomáhá regenerovat vagínu po porodu.

Secret Ceres

Poporodní jóga pomáhá tělu i mysli

Pro rychlé zotavení po porodu je také ideální cvičit jógu. V mnoha studiích dnes najdete speciální poporodní jógu. S tou je vhodné začít hned po šestinedělí, a to jak po přirozeném porodu, tak po porodu císařským řezem. Většina studií počítá s tím, že maminka nemá své děťátko komu svěřit – a většinou ani nechce – takže se při lekcích s miminky počítá. A až žena získá jistotu ve správném provedení cviků, může cvičit i doma. Poporodní jóga se soustředí zejména na posílení pánevního dna, posílení reprodukčního systému, vyrovnání hormonální hladiny, ale také na psychické uvolnění, které je v krásné, ale nesmírně náročné době s malým miminkem, tolik důležité.Čtěte na Medicínu:

Olej z černého kmínu posiluje imunitu

Opar na rtu a jak se ho zbavit

Svědění kůže. Je to ekzém nebo svrab?

Babské rady na akné