Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Vůně pro útulný domov

Vůně pro útulný domov

Asi každý, kdo se zajímá o zdravý životní styl, si hlídá složení potravin, které konzumuje. Stejně tak nekoupí tu nejlevnější kosmetiku v supermarketu, vyhne se přípravkům s vysokým obsahem chemických látek a dá přednost přírodnímu složení. Co ale další věci, kterými se obklopujeme? Například „stromečky“ do auta?

Čich je velice důležitou součástí našeho vnímání, vůně dokážou vyvolávat silné emoce. Právě vůně je to, co vnímáme ihned po vstupu do auta, bytu či domu. Dříve, než si kdokoliv všimne designového nábytku nebo hromady nevyžehleného prádla, ucítí vůni typickou pro tamní domácnost. Cítíte-li po vstupu do bytu smažený květák nebo odpadkový koš se špinavými plenkami, určitě vám to příjemné není.

Bytový parfém Citrus & Koření

Výrobci přicházejí se stále sofistikovanějšími interiérovými vůněmi. Bohužel však plno z nich obsahuje zdraví škodlivé látky a už vůbec nejsou vhodné pro alergiky. Z karcinogenních látek se podle serveru nazeleno.cz vyskytuje v chemických osvěžovačích benzen a formaldehyd, který již v malých koncentracích způsobuje bolest hlavy a vyvolává potíže s dýcháním. Obdobné účinky má i používaný toluen.

Těkavé kapaliny xylen a styren mají vedle dráždění dýchacích cest negativní dopad i na funkci jater.

Není však vůbec nutné se bytových vůní docela vzdát. Jen rozhodně dejte přednost těm přírodním. Například na stránkách www.stephencordina.cz naleznete široký výběr bytových vůní v podobě svíček, difuzérů nebo parfémů vytvořených profesionálním aromaterapeutem Stephenem Cordinou. Bytové parfémy můžete používat jak doma, tak v autě nebo si vzít svou oblíbenou vůni i do kanceláře. Difuzéry obsahují bavlněné tyčinky, které zaručují rovnoměrné uvolňování vůně po mnoho měsíců.

Interiérové vůně Stephen Cordina

Všechny produkty AROMA&THERAPY by Stephen Cordina jsou vyráběné ručně a pouze z přírodních materiálů. Obsahují esenciální oleje, takže si doma vyvoláte stejně slastné pocity jako na relaxační masáži. Dokonce si ji můžete s přípravky tohoto aromaterapeuta i dopřát – AROMA&THERAPY by Stephen Cordina svíčky jsou vyrobeny z tak jemného přírodního sójového vosku, že je lze použít také jako zklidňující a hydratační balzám na ruce a tělo.

Svíčky ze sojového vosku

Své bydlení jste si nejspíše zařídili tak, aby vám co nejvíce vyhovovalo. Možná ale máte pocit, že mu chybí ta pomyslná třešnička na dortu. Zkuste začít používat bytovou vůni, možná to bude ten poslední dílek puzzle a váš domov se pro vás stane tím nejútulnějším místem na světě.Čtěte na Medicínu:

Bazalka v kuchyni

Dýňová semínka prospívají našemu zdraví

Co byste měli udělat pro kvalitní a zdravý spánek?

8 dobrých důvodů, proč pít vodu s citronem