Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Gumoví medvídci vaše klouby nespasí

Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo má za sebou výměnu kyčelního kloubu, trpí artrózou anebo má jiné pohybové obtíže. „To je věkem“, mávnete nad tím nejspíše rukou, zvlášť pokud máte stáří ještě daleko. Potížemi s klouby ovšem trpí i mladší ročníky.

Podle statistik trpí v Česku artrózou až pětina obyvatelstva. Ve věkové kategorii nad sedmdesát let je to dokonce až devadesát procent. Udržte si klouby zdravé co nejdéle, artróza totiž opravdu bolí. Artrózou trpí nejvíce velké klouby – v kolenou, kyčlích a ramenou, nevyhýbají se ale ani páteři a drobným kloubům rukou. Jak artróza vzniká? Chrupavka stárne od čtyřiceti let. Stává se méně pružnou, v jejím hladkém povrchu se začnou tvořit štěrbiny, které postupně pronikají až ke kosti. Drobné úlomky chrupavky se dostávají do kloubního prostoru a začnou se poškozovat měkké části – vazy. Příčiny vzniku artrózy bývají dvojího druhu. Buď jí trpí ti, kteří se sportu vyhýbají obloukem a nevhodně se stravují, konzumují příliš mnoho tuku a trpí pak nadváhou, anebo je artróza způsobena jednostrannou zátěží při sportu. Nejlepší prevencí proti tomuto bolestivému postižení kloubů je pravidelný nenáročný sport, například v podobě chůze, jízdy na kole v příjemném terénu či plavání. Dále je velice vhodné užívat přípravky kloubní výživy. Někteří odborníci tvrdí, že tyto doplňky stravy jsou jediné, které mají smysl. Vitaminy je vždy lepší podávat v čerstvé formě a účinek mnoha „zázračných“ preparátů nikdy nepotvrdila žádná klinická studie.

Užívat kloubní výživu však neznamená dopřát si denně pytlík gumových medvídků.

Říká se o nich, že jsou zdravé na klouby, jedná se však jen o útěchu pro ty, kteří si tuto neřest nedokážou odpustit. Medvídci se sice zpravidla vyrábějí z hovězí nebo vepřové želatiny, ale mnohem více než prospěšného kolagenu do sebe dostanete cukru a umělých konzervačních a barvicích látek. Navíc kolagen v podobě želatiny je pro zdravotní účely nevhodný, a to hlavně proto, že želatina je pro člověka téměř nestravitelná. Aby tělo mohlo kolagen využít, je třeba ho užívat v hydrolyzované podobě. Tím je odbourána želírující schopnost a naopak je posílena jeho využitelnost.

Pokud se rozhodnete pomoci svým kloubům kolagenovým preparátem z lékárny, je důležité vědět, že jedno balení ročně vás nespasí. Kloubní výživu je třeba užívat dlouhodobě. Zároveň kupujte přípravky od zavedených důvěryhodných výrobců.

Kolagen - žvýkací tablety

Přímo pro sportovce je určen přípravek Kolagen SPRINT od ryze české farmaceutická společnosti RosenPharma. Kolagen SPRINT v podobě žvýkacích tablet je kombinací hydrolyzované, vysoce účinné formy čistých kolagenů typu I. a II. v tabletě a rozpustného N-acetylglukosaminu (NAG). Navíc je doplněn o vitamin C. Je vhodný nejen pro běžce, cyklisty, atlety, lyžaře, ale i pro rekreační sportovce. Nyní si můžete ve specializovaném e-shopu společnosti RosenPharma zakoupit Kolagen SPRINT s 30% slevou.

Kolagen však nepomáhá jen chrupavkám. Jeho dostatečný přísun také pomáhá získat pružnou kůži, pevné nehty a zdravé vlasy. Efektivním doplňkem kosmetické péče je například Kolagen FORTE nebo Kolagen FORTE s kyselinou hyaluronovou, nazývanou též molekulou mládí. Všechny kolagenové přípravky společnosti RosenPharma obsahují pouze již zmíněný hydrolyzovaný kolagen, označovaný také jako kolagenní peptidy. Tím je zaručena jeho nejvyšší možná využitelnost pro naše tělo.Čtěte na Medicínu:

Pečené brambory se špenátem, rukolou, medvědím česnekem a karamelizovanou cibulkou

Babské rady uleví od bolestivé menstruace

Babské rady na imunitu

Netrpíte poruchou příjmu potravy?