Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jak vůně ovlivňuje naše emoce?

Lidské tělo je téměř dokonalý stroj vytvořený přírodou. Aniž bychom si to uvědomovali, během minuty uvnitř nás dojde k tolika interakcím na buněčné úrovni, že kdybychom je vyjádřili číslem, nemálokdo by byl překvapen.

I ve chvílích, kdy máme pocit, že se nic neděje, v temnotě a hloubce našich těl tepe život neustálými proměnami. Mozek nepřetržitě vyhodnocuje okolní svět. Pomocí smyslů poznáváme prostředí, ve kterém se pohybujeme. Ukládáme, zpracováváme, děláme závěry. Podněcují spoustu našich myšlenek a v případě, že nám jeden z pěti smyslů chybí, i naše poznání světa může být zcela odlišné od lidí kolem nás.  

Čerstvý vítr

Jak se říká, tichá voda břehy mele. A právě takovým tichošlápkem v našem těle je čich. Působí více v našem podvědomí, než na vědomé úrovni a aniž bychom si to výrazněji uvědomovali, zapisuje vzpomínky až do nejhlubších vrstev naší duše. Stačí, abychom ucítili nám známou vůni a vzpomínka z labyrintu paměti vypluje během několika sekund. Je jedno, jak moc je stará, nebo zasunutá. Vyplouvá napovrch i s emocemi, se kterými byla uložena.  

Mystérium

Vůně jsou s emocemi těsně propojené. Nejen, že dokáží navodit ty dávno ztracené, ale velmi pozitivně ovlivňují naše současné citové stavy. Pokud jim to dovolíme, pomohou nám se stresem každodenního života a s bolestmi, které si neseme uvnitř nás. Ať už se jedná o bolesti psychické, nebo fyzické, v přírodě najdeme mnoho pomocníků, kteří dokáží divy. Bez chemie, bez předpisů. A co je hlavní, bez statusu NE-moci, který je nám vnucován v NE-mocnicích. Naopak, rostlinky a jejich esence, či extrakty, nám pomáhají najít naší vnitřní sílu a podpořit ji, abychom si mohli upevnit naše zdraví v citlivosti vůči nám samotným.

Je mnoho způsobů jak si můžete tuto jemnou energii přírody pustit do života. Molekuly esenciálních olejů rozprášené po prostoru promění atmosféru- uklidní, nebo povzbudí. Vyčistí náš osobní, nebo pracovní prostor. Záleží pouze na tom, jaký olej si vybereme. Například citrusy pozvedají náladu naopak levandule uklidňuje a relaxuje naší mysl. Můžeme si namíchat vůni z více olejíčků do rozprašovače a nechat účinky rychleji vstoupit do těla skrze sliznice dýchacích cest.

Esenciálním olejům stačí 20 minut na to, aby s námi mohly začít pracovat.  

Další alternativou jsou extrakty rostlin, takzvané supremy. Díky velmi specifické výrobě je možné, aby byly používány vnitřně. Jediná kapka takového extraktu má sílu rozpohybovat naší lymfu a jiné očistné procesy. Můžeme si tak pomoci při špatné pleti, celulitidě, nadváze… A při spoustě jiných zdravotních obtíží. 

Wotan

Zajímavou cestou, jak můžeme přírodní vůně pozvat do svého života je používání parfému s čistě přírodním složením. Na www.alhambra-bioesence.cz najdeme velký výběr parfémů již namíchaných, které byly připraveny ke konkrétním emočním stavům a jejich řešení. Pokud by jste měli pocit, že potřebujete něco specifického, přesně pro Vás, paní inženýrka Helena Hlavatá míchá parfémy na míru. Vůně rostlin se potom v jednotlivých parfémech snoubí v originální vůni a v kontaktu s Vaším podvědomím roztančí s Vaší duši hluboce léčivý proces.Čtěte na Medicínu:

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Špalda a zdraví

Rooibos je považován za elixír zdraví