Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Vyzkoušejte čerstvý rybí olej z Norska

Rybí olej evokuje u našich rodičů či prarodičů nepříjemnou vzpomínku na období po válce, kdy lidé potřebovali doplnit chybějící látky důležité pro správný vývoj. Spolknout lžíci rybího tuku vyžadovalo velké sebezapření. Dnešní přípravky už se ale naštěstí s chutí poválečného rybího tuku nemohou srovnávat a zjednodušil se i způsob podávání.

Asi většina z nás se už s poměrně složitým názvem „Omega-3 nenasycené kyseliny“ setkala a automaticky ho zařadíme k rybám. Méně lidí už asi dovede rozklíčovat dvě zkratky, které se s Omega-3 také spojují: EPA a DHA. EPA je kyselina eikosapentaneová. Tato nenasycená mastná kyselina se přirozeně vyskytuje v rybím oleji. EPA podporuje snížení hladiny cholesterolu a díky svému protizánětlivému efektu pozitivně působí v případě kardiovaskulárních nemocí. DHA je zkratka pro kyselinu dokosahexaenovou. Tato kyselina se také vyskytuje v rybím oleji. Je důležitá pro správnou činnost buněčných stěn, oka, nervového a kardiovaskulárního systému. Má velký význam pro paměť a je tím pádem také důležitá u dětí pro rozvoj mentálních funkcí.

Abyste však do sebe dostali takové množství Omega-3, které je odborníky doporučováno, museli byste ryb zkonzumovat opravdu mnoho. Proto jsou na trhu potravinové doplňky s Omega-3 (a tím tedy i EPA a DHA), které by měly potřebnou dávku jednoduše poskytnout. Měly by. Avšak mnoho z nich slibovaný efekt nemá. Proto je třeba vybírat výrobce s dlouholetou tradicí a takového, který garantuje vysokou koncentraci rybího oleje v každé kapsli. Neprodávanějšími přípravky s Omega-3 nenasycenými kyselinami v České republice je OmegaMarine Forte+ od společnosti NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o. Tu založil v České republice norský vlastník v roce 2006. Mateřská společnost byla založena v roce 1991 v Norsku.

OmegaMarine Forte+

Proč je zrovna výrobek OmegaMarine Forte+ tak oblíbený? Mezi ulovením lososa ve fjordu a extrakcí oleje uplyne pouze několik hodin, takže výrobce používá naprosto čerstvý olej. Čím je olej čerstvější, tím lépe se v našem těle vstřebává, denní potřebu pokryjí dvě kapsle OmegaMarine Forte+.

Ideální doplněk stravy

Velikou výhodou přípravků OmegaMarine Forte+ je také to, že pro ně nemusíte chodit do lékárny. Nepřijdete tak do styku s bacily, které v lékárnách šíří nemocní. Nabídku přípravků si můžete v klidu nastudovat na webových stránkách www.naturamed.cz a tam si je také objednat. Samozřejmě, že se může stát, že zrovna vám nebudou vyhovovat. Pro takové případy najdete na stránkách možnost objednat si testovací měsíční balení, kdy zaplatíte pouze poštovné 49 Kč. Stanete-li se spokojenými zákazníky, je pro vás připraven věrnostní program.

Společnost NaturaMed Pharmaceuticals je hrda na to, že patří mezi hlavní partnery nadace Rakovina věc veřejná. I díky příspěvkům z prodeje produktů OmegaMarine Forte+ se nadaci daří každým rokem přispívat nemalou částkou na výzkum rakoviny a pomáhat tak v boji proti tomuto onemocnění.Čtěte na Medicínu:

Kyselina listová pro zdraví

Med a skořice jako lék

Jak se vyznat v sortimentu zubních past

Prevence je základ péče