Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jak se vyznat v sortimentu zubních past

Jakou zvolit zubní pastu? Dbejte na správný výběr!

S výběrem zubní pasty si většina z nás hlavu příliš neláme. Nejčastěji sáhneme po takové, která je právě v akci, anebo po té, kterou známe z reklamy. Ne vždy se je však naše volba ideální. Především ti z nás, kteří trpí zvýšenou citlivostí nebo kazivostí zubů, obnaženými krčky či přecitlivělostí na fluor, by měli výběru pasty věnovat zvýšenou pozornost.

Není pasta jako pasta
Není totiž pasta tako pasta. Zubní pasty se neodlišují pouze svou cenou a příchutěmi, ale také svou schopností předcházet různým dentálním problémům. Kdo trpí zvýšenou citlivostí zubů, měl by upřednostnit speciální zubní pastu, která snižuje citlivost obnažených zubních krčků. Pokud tímto problémem trpíte, není od věci, dát na doporučení Vašeho stomatologa, který stav Vašemu chrupu zná a dokáže Vám dobře poradit.

Pastou proti parodontóze
Další skupinu stomatologických pacientů, kteří potřebují speciální pastu, představují ti, kteří trpí paradentózou. Stav jejich ústní dutiny dokážou zlepšit adstringentní zubní pasty. Tento druh zubní pasty má schopnost stahovat, a zároveň posilovat dásně, a tím zamezovat jejich krvácení.

Bělící pasta zázraky neumí
Mimořádně velké oblibě u široké veřejnosti se těší tzv. bělicí zubní pasty, a to zejména u těch, kteří mají špatné svědomí, protože pijí nadměrné množství kávy, červeného vína, anebo dokonce kouří.

Pravda je však taková, že zářivě bílého úsměvu docílíte úplně jinými metodami, než použitím zubní pasty. Jinými slovy bělicí pastou nic nezkazíte, ale bělicí pudr, ordinační či domácí bělení mají na rozdíl od pasty skutečný efekt. Tyto metody však využívají metod chemického bělení, které mohou poškodit zubní sklovinu.

Když Vám vadí fluor
Většina zubních past obsahuje fluor, látku, která podle některých studií zamezuje kazivosti. Pravdou je, že fluor je běžnou součástí pitné vody, proto není nutné tuto látku tělu dodávat jiným způsobem. Někomu však může fluor i vadit, jsou známé alergie na fluor i fluorózy u malých dětí, které zubní pastu polykají. V tom případě je lepší zubní pasta buď se sníženým obsahem, nebo zcela bez fluoru. Na trh nyní přichází nová zubní pasta HERBADENT Homeo, která neobsahuje fluor, a dokonce ani mentol. Z tohoto důvodu ji stomatologové doporučují také pacientům, kteří podstupují homeopatickou léčbu, neboť mentol patří mezi aromatické látky, které mohou snižovat účinnost homeopatické léčby.

Z výše uvedeného výčtu sortimentu zubních past vyplývá, že při výběru zubní pasty je třeba vždy přihlížet ke stavu našeho chrupu. Zubní pasta, která je vhodná pro jednoho, nemusí vyhovovat druhému.

Více o přírodních zubních pastách HERBADENT na www.herbadent.cz.Čtěte na Medicínu:

Babské rady na bolest zubů

Dentální hygiena pomáhá předcházet zánětu dásní

Arganový olej má dvakrát více vitamínu E než olivový olej

Chcete být zdraví a štíhlí? Slaďte přírodním sladidlem STEVIA!