Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zásaditá péče v těhotenství a pro miminka

Na začátku každého lidského života stojí těhotenství matky. Těchto devět měsíců je obdobím velké radosti a zodpovědného očekávání. Je ale také obdobím možných problémů týkajících se zdravotního stavu nastávající maminky a zdravého vývoje miminka.

Nastávající maminka může během těhotenství udělat mnohé ve vlastní prospěch i v prospěch svého miminka, ale měla by se také některých věcí vyvarovat. Její látková výměna se díky chybějící menstruaci nachází ve zcela jiné situaci, než tomu bylo před začátkem těhotenství. Tento „jiný“ stav trvá tak dlouho, dokud se po ukončení těhotenství resp. po období kojení, menstruace opět nedostaví. Dnes se často vytváří dojem, jako by těhotenství bylo spíše nemoc než zázračný zážitek.

Čím je to způsobeno?

Těhotné ženě dělají potíže nahromaděné kyseliny a škodliviny, vzniklé v důsledku špatné výživy a nesprávného životního stylu. U mnoha žen se v těhotenství objeví akné, i když ho předtím nikdy neměly. Nebo se u nich opět vyskytne atopický ekzém, lupénka apod., kterou měly jako dívky v pubertě. Při nadbytku kyselin a škodlivin se najednou vytvoří celulitida nebo hemoroidy, které pak také zase zmizí, až budou mít opět menstruaci. 

V období těhotenství a kojení by se těhotná žena měla vyhýbat kyselinotvorným potravinám a poživatinám. To platí nejen pro sladkosti, kofein, nikotin a alkohol, ale nevhodná je také chlorovaná voda na koupání, fluorizované zubní pasty, a také deodoranty s obsahem hydroxidu hlinitého, které se v těle kumulují a dostanou se i do mateřského mléka, ke škodě pro kojené dítě! Zdravou alternativou je použití zásadité soli MeineBase® jako deodorantu.  

Chybějící menstruaci je možno nahradit zásaditými koupelemi nohou a celého těla, zásaditými návleky a zásaditými zábaly jater a břicha. Tak se vytvoří „náhradní menstruace“ a organismu se uleví. Tuto zásaditou péči o tělo s hodnotou pH od pH 8 – 8,5 jsme odkoukali od zdravé zásadité plodové vody, ve které se každé miminko po dobu devíti měsíců koupe. 

Zásaditá koupel

Zásaditá péče o tělo se zásaditou koupelovou solí MeineBase® má znamenitý účinek. Díky ní se v těhotenství odkyselí nejen pleť, nýbrž i celý organismus. Kromě toho se díky odkyselení odebere kyselá živná půda mykózám, které se mohou vyskytnout.

Zásadité koupele jsou také vynikající při problémech, jako jsou svědění břicha, nateklé nohy, hemoroidy, akné a podráždění pokožky nebo nespavost. 

Zásaditá koupelová sůl

Mnoho žen, které během těhotenství pravidelně praktikovaly zásadité koupele, nás informovalo o tom, že byly při porodu ušetřeny bolestivého nastřižení nebo natržení hráze. 

Další velmi efektivní možností odstranění škodlivin je nošení zásaditých punčoch a návleků navlhčených v roztoku se zásaditou solí MeineBase® při všech aktivitách a zvláště při potížích se zadržováním vody, které se v těhotenství často vyskytuje. 

Zásadité odvádění škodlivin probíhá na principu vyrovnání koncentrace, kdy se organismus těhotné ženy prostřednictvím pokožky a sliznic, jako vylučovacích orgánů, zbavuje kyselin a škodlivin. 

Přirozená péče o miminko a dítě je zásaditá

Miminka přicházejí na svět s nádhernou sametově měkkou a voňavou pokožkou, která si přirozeně zaslouží zvláštní péči. Dětská pokožka je mnohem tenčí a citlivější než pokožka dospělého člověka, a proto o ni musíme obzvlášť jemně pečovat. 

Přirozená péče o miminko

Nejlepší péče o miminko je taková, která se orientuje na to, co novorozené dítě zná z matčina těla a co se naučilo milovat. Devět měsíců vyrůstá miminko v zásadité plodové vodě matky. Přesně na to se orientuje zásaditá péče o tělo s hodnotou pH od 8 – 8,5.

Zásadito-minerální koupelová sůl MeineBase® se vyznačuje nejen zásaditou hodnotou pH, nýbrž i speciální kombinací minerálních látek a cenným obohacením o osm jemně mletých drahých kamenů. Neobsahuje žádná barviva, vonné ani konzervační látky a má certifikát BDIH. 

Tato zásaditá péče o miminko je nejen přirozená, ale také obzvlášť jemná a dobře snášená citlivou dětskou pokožkou. Tak se bude Vaše miminko od počátku cítit ve své kůži dobře a bezpečně. 

Na dětskou vaničku pro 20 l vody potřebujete jednu vrchovatou kávovou lžičku MeineBase® a Vaše miminko nebo malé dítě se už zase bude koupat jako v matčině bříšku. Zásaditými koupelemi zabráníte odmaštění citlivé pokožky miminka. 

MeineBase pro miminka

• zásadité koupele jako pomoc při usínání
• zásaditá péče o obličej
• zásaditá péče pro oblast zadečku
• zásaditá péče při poranění kůže
• zásadité zábaly, např. při horečce, kožních problémech, pupíncích 

Na rozdíl od tradičních pěnových koupelí zásaditá voda stimuluje pokožku, aby se sama promastila, tak jak to dělala po devět měsíců v plodové vodě. Poté není nutné natírat miminko krémem. Večer poslouží tato zásaditá koupel jako pomocník při usínání dítěte, k uvolnění a uklidnění před spaním. 

Rovněž každodenní péče o obličej a oblasti zadečku by měla být zásaditá. K tomu rozpustíte špetku soli MeineBase® v hrnečku vody. Tento roztok můžete používat pro každodenní péči o miminko.

Zásadité koupele je nejlépe provádět minimálně půl hodiny nebo déle. Ale i kratší koupele mají pozitivní vliv. Občas dětskou pokožku jemně kartáčujte měkkým kartáčkem na obličej, a tím dítě zároveň dostane svoji příjemnou dávku pohlazení. 

Další zajímavé informace o zásadité péči o tělo a zásadotvorné stravě naleznete na www.regenerujte.cz.Čtěte na Medicínu:

Nepodceňujte pravidelné měření zraku

Netrpíte neurózou?

Afrodité zkrášloval olivový olej, nikoli ropa!

Opět volně dýchat, i to je možné…