Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Kondice

Dokonalá postava do půl roku po porodu?

Těhotenství s sebou přináší radosti i starosti. Nastávající rodiče se těší na potomka, zároveň se o něj bojí. To, jak plod v těle matky roste jde zase ruku v ruce s příbytkem na váze. Pochopitelně. Placenta, narůstající objem krve, zvětšená prsní tkáň, plodová voda i plod samotný něco váží. Přitom se ale na těle ukládá tuk, kterého se maminky po porodu chtějí rychle zbavit. Jak?

Dětské rostoucí židle a stoly naučí děti správnému sezení

Zdraví má každý z nás jen jedno a je potřeba o něho patřičně pečovat. Na zásady zdraví bychom neměli zapomínat ani u našich dětí, kterým je potřeba tyto znalosti vštěpovat do hlaviček už od útlého věku. Ne nadarmo se totiž říká „co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“.

Z mého rodiče je ležák

Život se s námi nemazlí. Připraví nám do cesty nástrahy a moc se neptá, zda s tím souhlasíme. Nezbývá, než se přizpůsobit. Vy si říkáte, proč zrovna já, jenže tuto situaci zná hodně lidí. Vaši rodiče prostě zestárnou (nikdo nemládneme, že?!) a jsou na vás závislí. Zkrátka už nejsou tak pohybliví jako dříve.

Jak si nezkazit léto a vyvarovat se angíně?

Angína, letní chřipka a vůbec jakékoliv nachlazení v létě je nepříjemná věc. Venku je horko, sluníčko svítí, všichni jsou venku a vy musíte ležet pod peřinou, pokud jedna stačí. Přitom stačí dodržet pár jednoduchých pravidel.

Co dělat v létě abyste si udrželi kondici?

Přinášíme vám cvičení, které stojí za to vyzkoušet. Všechny spojuje důležité a stále poněkud opomíjené posílení core systému, důležitého pilíře našeho těla, a perfektní zábava. Které vás osloví?

Máte raději dotek pomlázky, nebo masérských rukou?

Velikonoce se dají strávit i jinak než čekáním na koledníky. Co třeba načerpat síly na lázeňském nebo wellness pobytu?

Exotická masáž HAMMAM vás zavede do ráje plného pěny

Stres se stejně jako cholesterol dělí na ten „hodný“ a ten „zlý“. Abychom ale netrpěli pod dlouhodobým působením toho zlého, je třeba, abychom pravidelně čerpali síly pomocí relaxačních technik. HAMMAM je jednou z nich.

Přírodní podlahy – základ zdravého bydlení

Podlahových krytin je dnes na trhu velké množství, že není snadné se hned rozhodnout. Vždy je dobré výběr podlahy pečlivě zvážit, sestavit si požadavky a uvědomit si také vhodnost jejich použití. Každá podlaha má totiž své výhody i nevýhody. Které z podlah však splňují přísné nároky na zdravotní nezávadnost?

Hubněte příjemně

Víte, že přímo v Praze existuje místo, kde se potkávají tradiční orientální lázeňské procedury s moderními přístroji? Takovým místem jsou Lázně Jupiter a najdete je v pražské Krči.

Netrapte se bolestí zad

Naše tělo nebylo uzpůsobeno na sezení. A to je příčina toho, proč dnes tolik lidí trpí na bolesti zad. Vsedě strávíme mnoho hodin, které naši předci trávili pohybem, a proto musíme tuto pasivitu nějak kompenzovat, v případě už vzniklé bolesti nejlépe pod dohledem odborníků.

Močení bez mučení

Každý toužíme po tom, aby se na nás přibývající věk projevoval co nejméně. S něčím si poradíme sami, s některými projevy se musíme smířit, ale i takové nejprve zkuste svěřit odborníkům. Například inkontinence není nutnou součástí seniorského věku!

Do lázní můžete zajít i v Praze

Nedaleko metra Budějovická sídlí budova, která zaujme na první pohled. Od sousedních domů se však neliší jen exteriérem, překvapí vás i interiér – nacházejí se zde totiž plnohodnotné lázně.

Sychravé dny se nejlépe tráví v lázních

Dny, kdy moc nebývá počasí na pobyt venku, jsou ideální na výjezd do lázní. Prohřátí v sauně nebo na masáži přinese úlevu nejen tělu, ale i duši. A to nejen těm, kteří trpí bolestmi zad.

Jak si kdo ustele, tak si i lehne

Ne vše, co má vliv na kvalitu našeho života, můžeme ovlivnit. K lepšímu spánku si ale naštěstí pomoci můžeme. Jeho základem je vedle duševní pohody také kvalitní matrace.

Zbavit se bolesti zad nemusí být složité

Bolest zad čas od času potká asi téměř každého. Ti, co nesportují, mají ochablé svaly, které páteř nedrží ve správné poloze. Sportovci mají sice těla zpevněná, avšak při mnoha sportech dochází k jednostranné zátěži.

Pitný režim, pomocník nejen pro sportovce

Sacharidy, bílkoviny, tuky, tekutiny. Čtyři důležitá hesla pro výživu sportovců. Aby mělo tělo ze sportu co největší užitek, je potřeba podle zátěže upravit i své stravovací návyky a pitný režim.

Matrace do atypických postelí

Výběr matrace je vždy tak trochu oříškem. Na všech nabízených materiálech i rozměrech najdete výhody i nevýhody. A jestliže navíc sháníte méně obvyklý rozměr, máte situaci ještě trošku zkomplikovanou. Ale i nestandardní rozměry můžete sehnat bez příplatku a skladem.

Zdravá záda nejsou samozřejmostí

Všichni víme, že je potřeba se o své tělo starat. Víme, co bychom měli a neměli, ale přiznejme si, dodržujeme vše tak, jak by se mělo? Někdy to ani v běžném chodu dní není možné. Raději bychom dny trávili pohybem na čerstvém vzduchu, ale peníze vyděláváme častěji sedavým zaměstnáním v klimatizovaných kancelářích než na poli. O to více je důležité zařadit do našeho života pohyb.

Dopřejte si několikadenní výlet z každodennosti

Neustálý pracovní koloběh, péče o rodinu, víkendy utečou tak rychle, jako by ani nebyly, určitě to znáte. Nic moc strašného se vám neděje, přesto jste vyčerpaní. „Stokrát nic umořilo osla“, říká se. A s povinnostmi je to totéž. Naštěstí existují způsoby, jak z toho kolotoče na chvíli vyskočit a ještě prospět svému tělu.

Jak zpříjemnit čas mezi zimní a letní dovolenou?

Zimní dovolenou na horách už máte za sebou a ta letní je ještě v nedohlednu? To, že někdo nemá ani vzpomínku na hory, ani vidinu pobytu u moře, vás asi na moc dlouho neutěší. Vždy je na tom někdo hůř a vaši špatnou náladu z pracovního stereotypu toto vědomí nejspíše neodbourá. Ale změnit na pár dní vzduch, to by mohlo pomoci.
123