Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zdravá záda nejsou samozřejmostí

Zdroj foto: pixabay.com

Všichni víme, že je potřeba se o své tělo starat. Víme, co bychom měli a neměli, ale přiznejme si, dodržujeme vše tak, jak by se mělo? Někdy to ani v běžném chodu dní není možné. Raději bychom dny trávili pohybem na čerstvém vzduchu, ale peníze vyděláváme častěji sedavým zaměstnáním v klimatizovaných kancelářích než na poli. O to více je důležité zařadit do našeho života pohyb.

Špatný stav páteře a svalstva okolo něj je výchozím bodem pro mnoho našich bolestí. Lidé mnohdy absolvují kolečko po odborných lékařích, aniž by se zjistila příčina jejich bolesti. Než se na ni přijde, užívají pacienti léky proti bolesti, aby vůbec mohli nějak fungovat. Ty však nejsou bez vedlejších účinků a nelze je brát pořád. Někdy už mají lidé pocit, že se bolesti nikdy nezbaví. I proto je vždy lepší bolesti předcházet než ji řešit. Jednou z velice příjemných možností předcházení bolesti i zbavení se jí je dopřát si občas lázeňský pobyt. Díky němu se budete cítit jako znovuzrození.

Hotel Pyramida

Spa Hotel Pyramida patří mezi nejkomplexnější lázeňský hotel svého druhu v západních Čechách. Nabízí odbornou péči i relaxaci v překrásném okolí Františkových lázní. Kromě léčebných a relaxačních pobytů nabízí hotel i speciální metodu nazvanou Medicínská tréninková terapie, zkráceně MTT. Metoda je vhodná pro osoby s bolestí zad ve všech formách. Například pro ty, kteří trpí napětím v oblasti krku a šíje, migrénami nebo pískáním v uších, mají svalovou dysbalanci, skoliózu či degenerativní změny páteře nebo jsou po operaci páteře. Metoda může pomoci i osobám s onemocněním revmatického charakteru.

MTT je technika léčby zad, která dosahuje výjimečných výsledků.

Až 80 % pacientů je po absolvování MTT dlouhodobě zcela zbaveno bolestí zad.

Před samotným začátkem projdete důkladným vyšetřením, které odhalí přesnou lokaci vašich potíží. Velikou výhodou této metody je také to, že jste po celou dobu vedeni osobním terapeutem. Ten vás provede cvičením na dvou specializovaných přístrojích s tajemnými názvy DynamiX-ICE a DynamiX-ILE. Tyto přístroje fixují povrchové svalstvo tak, aby eliminovaly jeho zapojení do cvičení, a umožnily tak práci autochtonního, tedy toho nejhlubšího svalstva páteře. Zároveň je součástí terapie doplňkové cvičení dalšího svalstva, které umožní zachovat v těle rovnováhu. Účinnost metody je doložena výzkumy nejen v Evropě, ale také v USA. Díky velmi individuálnímu přístupu a neustálému dohledu jste kontrolováni, abyste vše prováděli správně a cvičení probíhalo tak, jak má. 

MTT

Nenechte se omezovat bolestí. Berte ji jako kontrolku v autě varující, že něco není v pořádku. Nepotlačujte bolest dlouhodobě prášky, ale zpomalte, srovnejte si myšlenky, přemýšlejte, co vás trápí, co vám vadí. Zda žijete tak, jak jste si představovali, co vám brání představy naplnit. Dopřáváte svému tělu to, co byste měli? Vraťte do svého života přirozený pohyb a pravidelný odpočinek. Lázně jsou k tomu ideálním místem.Čtěte na Medicínu:

Červené víno a zdraví

Červená řepa a zdraví

Jak se zasytit, a přitom nepřibrat?