Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Dopřejte si několikadenní výlet z každodennosti

Zdroj foto: pixabay.com

Neustálý pracovní koloběh, péče o rodinu, víkendy utečou tak rychle, jako by ani nebyly, určitě to znáte. Nic moc strašného se vám neděje, přesto jste vyčerpaní. „Stokrát nic umořilo osla“, říká se. A s povinnostmi je to totéž. Naštěstí existují způsoby, jak z toho kolotoče na chvíli vyskočit a ještě prospět svému tělu.

Cítíte se unavení, štvou vás všichni okolo? Jednak je to nepříjemné pro vás, ale co teprve pro vaše blízké, kteří musí snášet vaši špatnou náladu. Dostali jste od nich přesto k narozeninám dárkový poukaz do lázní? Lze to sice vnímat jako „máme tě rádi, ale, prosím tě, už na pár dní odjeď“, nenechte si tím však zkazit radost. A jestliže narozeniny zrovna nemáte nebo nemůžete dostat tak hodnotný dárek, obdarujte se sami. Pořádný pracovní výkon nebo klid v rodině se totiž se špatnou náladou zajišťuje jen obtížně a síly dále ubývají. Vyhraďte si pár dní dovolené jen pro sebe a uvidíte, že rodina to zvládne a ve výsledku to prospěje vám všem.

Znáte tu situaci, kdy vejdete do kadeřnictví s pocitem, že kadeřnice při pohledu na vás padne do mdlob? A odcházíte se vztyčenou hlavou, spokojeni sami se sebou, nebo alespoň se svým vzhledem? Při odjezdu do lázní je to podobné. Dodělat resty v práci, sbalit, vyjet, v případě žen ještě nachystat domov a rodinu na svou nepřítomnost… Namísto těšení vidíte jen samé problémy? Vydržte to. Až vejdete do hotelového pokoje, zhluboka vydechněte a uvědomte si ten krásný moment – po dobu několika dní se nemusíte o nikoho starat! Naopak, budou se starat o vás. Budete hýčkáni, krmeni dobrým jídlem, které si nemusíte sami připravovat, vaše tělo si bude připadat jako v ráji, bolesti odplavou, budete mít čas na přemýšlení, na čtení, na spánek…. Domů se vrátíte jako znovuzrozeni! Už vše vidíte v lepším světle?

Pro usnadnění výběru vám přinášíme tři tipy z aktuálních nabídek.

Lázně Bělohrad

Lázeňský resort Strom života v Lázních Bělohrad nabízí pobyty ušité na míru opravdu pro všechny – dokonce i těhotným, protože ty mají specifická omezení týkající se například masáží. Pro všechny, zejména osoby se sedavým zaměstnáním (což je v dnešní době většina), je určen sedmidenní pobyt Zbavte se bolesti zad. Ubytovat se můžete buď ve dvoulůžkovém pokoji, nebo apartmánu s kuchyňkou. Jednolůžkový pokoj je s příplatkem. Všechny pokoje jsou s balkónem. Procedur vyzkoušíte během pobytu opravdu hodně – například klasickou masáž, podvodní masáž, masáž na vodním lůžku nebo třeba slatinný zábal. Po celou dobu máte navíc volný vstup do hotelového bazénu.

Lázně Bělohrad

Lázně Jáchymov jsou vyhlášené pro své radonové prameny. Mnoho lidí ale trpí v souvislosti s radonem zbytečnými obavami.

Radonová kůra je velice vhodná při léčbě pohybového aparátu, léčí revmatismus, syndromy karpálního tunelu a artrózy nebo Bechtěrevovu nemoc či stavy po popáleninách.

Ionizující záření pod dohledem lékaře je podle studií bezpečnější než hojně používaný penicilin. Takže pokud trpíte některými z uvedených potíží, vyzkoušejte čtrnáctidenní jáchymovskou Tradiční radonovou kůru.

Lázně Jáchymov

Týdenní pobyt v Konstantinových Lázních nazvaný Zdraví z lázní je určen pro dospělé všech kategorií a je zaměřen na obnovu fyzických a psychických sil. Jednotlivé procedury vám budou doporučeny přímo lékařem při vstupní konzultaci. A těšit se zde můžete i na tradiční lázeňský hudební večer, což je – alespoň podle filmů – většinou zdrojem veliké zábavy jak pro účinkující, tak pro přihlížející.

Konstantinovy Lázně

Další pobyty najdete na webové stránce e-lazne.eu, kde je spousta českých i slovenských lázeňských hotelů. Budete-li pravidelně vybírat pobyt přes tuto stránku, můžete se zapojit do věrnostního programu. Anebo využijte slev pro držitele Sphere Card či pro pojištěnce Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra. Klienti vybraných zdravotních pojišťoven mohou v současné době využít mimořádných slev v lázních Jáchymov. Velikou výhodou stránky je, že poskytuje objektivní a přesné informace. Nemusíte se tak bát, že jste nalákáni na něco, co se bude od reality lišit.

Konstantinovy Lázně

Lázně – zkuste si to vyslovit nahlas. Dlouhé „á“ připomíná protažení, rýmuje se to se slovem krásně… To slovo totiž zní přesně tak, jak byste se v lázních měli cítit. Příjemně a odpočinkově.Čtěte na Medicínu:

Zánět dutin, jinak zvaný sinusitida

Netrpíte neurózou?

Grapefruitová šťáva předchází chřipce i rakovině

Podpořte svou imunitu pomocí fytoživin