Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Močení bez mučení

Každý toužíme po tom, aby se na nás přibývající věk projevoval co nejméně. S něčím si poradíme sami, s některými projevy se musíme smířit, ale i takové nejprve zkuste svěřit odborníkům. Například inkontinence není nutnou součástí seniorského věku!

Velkou část dispozic k tomu, jak budeme stárnout, máme danou do vínku geneticky. Ale rychlost „opotřebení“ našeho organismu můžeme přece jenom ovlivnit, zejména životním stylem. A do toho je určitě vhodné zahrnout i péči o naše tělo. Ten, kdo se nenechá občas hýčkat, se připravuje o fyzický i psychický požitek.

Naučte se odpočívat

Jednou z výhod vyššího věku je ta, že si přece jenom můžete svůj čas lépe rozplánovat. Že jste v důchodu, ale přesto pracujete a nic nestíháte? Nebo se staráte v každé volné chvilce o vnoučata? Ano, aktivních seniorů je plno a je to jen dobře. Mají ale tu ohromnou výhodu, že se na ně nikdo nemůže zlobit, když řeknou, že zkrátka musí na chvíli zvolnit. Když si chce „utrhnout“ pár dní volna maminka malých dětí, musí složitě vymýšlet hlídání, před odjezdem třeba i navařit, být neustále na telefonu, co kdyby tatínek nemohl najít to či ono… Ve věku, kdy už máte děti samostatné, je to prostě jednodušší, tak toho využijte. Můžete odjet třeba do lázní, a to na víkend, týden i více. Bohužel si ale ani v tomto věku plno lidí neumí relaxaci užít, připadá jim to jako mrhání časem či penězi.

Jestliže vám relaxační techniky nic neříkají (kdo z vašich rodičů či prarodičů se taky nechal někde mazat blátem nebo si dopřával masáž, že?), zvažte léčebné lázeňské procedury. S pohybovým aparátem mají menší či větší potíže téměř všichni, nejen senioři. Stejně tak plno lidí potřebuje podpořit lymfatický systém. Ten se totiž v těle aktivuje pohybem. Pokud se tedy hýbete méně než dříve, na lymfatickém systému je to hned znát.

Jsou ovšem i potíže, o kterých se mluví méně než třeba o bolestivých kloubech. A pokud už se o nich mluví, tak pouze v reklamách na pomůcky, které však neřeší příčinu. Inkontinence je zkrátka stále trochu tabu, a proto se dost lidí stydí své potíže probrat i se svým lékařem. Berou inkontinenci jako jednu z nepříjemných projevů stárnutí, se kterou se zkrátka už nic dělat nedá. To je ale veliký omyl! Velice účinnou pomoc přináší program Magneto Stym, nabízený v pražských Lázních Jupiter. Ty se nacházejí kousek od stanice metra Kačerov.

Sezení v křesle je příjemnější než na záchodě

Jak Magneto Stym funguje? Jedná se o klinicky testovaný přístroj s prokazatelnými výsledky. Krátká, deseti až dvacetiminutová terapie spočívá v sezení na speciálním křesle, do kterého proudí elektromagnetické pole. Jedná se tedy o zcela neinvazivní a bezbolestnou proceduru. Je založena na intenzivním zpevnění svalů pánevního dna. Zpevňovat je totiž pomocí cvičení není úplně jednoduché, protože ne každý je schopen zapojit ty správné svaly. Terapie je zaměřena jak na ženy, kterým pomáhá v řešit inkontinenční potíže, tak na muže trpící na problémy s prostatou.

Už po několika návštěvách u žen dochází k výrazné eliminaci situací, kdy dochází k samovolnému úniku moči, například při fyzické námaze, kýchnutí nebo smíchu. Mužům mizí častá nutkavá potřeba močení, omezuje se noční močení a snižuje se riziko zvětšování prostaty. Díky správnému vyměšování se také u mužů i žen méně často vyskytují bakteriální infekce močového měchýře.

Nemusíte se stydět o svých potížích mluvit s odborníky. Ti jsou zde přece proto, aby vám pomohli. Věřte, že to často dokážou i tam, kde vy řešení nevidíte.

 Čtěte na Medicínu:

Skořice pro naše zdraví

Aloe Vera, kouzelná bylinka existuje

Arganový olej má dvakrát více vitamínu E než olivový olej

Žvýkáním proti žaludečním vředům?