Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Do lázní můžete zajít i v Praze

Nedaleko metra Budějovická sídlí budova, která zaujme na první pohled. Od sousedních domů se však neliší jen exteriérem, překvapí vás i interiér – nacházejí se zde totiž plnohodnotné lázně.

Lázně Jupiter nabízí stovku procedur, zaměřených na tři základní oblasti: léčbu zdravotních problémů, relaxaci a zlepšování celkové fyzické kondice. Velkou část nabídky, prolínající se všemi třemi oblastmi, tvoří lymfatický program. Proč zrovna ten? Potíže s lymfatickým systémem má totiž každý, kdo má sedavý způsob života. Což jsme téměř všichni. Lymfa při nedostatečném pohybu stagnuje, a tím se celý lymfatický systém postupně zanáší a nefunguje tak, jak má. To se projevuje zejména zadržováním vody v těle, bolestmi svalů a kloubů a únavou. Zprůchodněním lymfatického systému a krevního oběhu se zbavíte nadbytečné vody v těle, otoků a syndromu těžkých nohou. Dochází také k rozmělnění viscerálního tuku kolem životně důležitých orgánů, díky čemuž pak mohou orgány lépe pracovat. Rozprouděním lymfy se navíc vyloučí dlouhodobě nahromaděné toxické látky z těla.

Kombinace manuálních a přístrojových technik

Lymfatický program Lázní Jupiter v sobě spojuje jednak speciální metodu manuálních hmatů a pohybů vedoucích k aktivaci mízního (lymfatického) systému organismu, tak i ošetření pomocí moderních přístrojů. Jednou z nabízených metod je odvodnění přes chodidla. Elektrolytická detoxikační lázeň nohou Vám pomůže se zbavit těžkých kovů, kyselosti těla, toxinů a nikotinu bez ohledu na to, kde se v těle nacházejí. Proces iontového čistění vytváří proud nabitých kladných a záporných iontů, které k sobě přitahují a zachycují částice těžkých kovů obsažené v toxických látkách, které kolují v krevním řečišti a lymfatickém systému. Ty jsou pak z Vašeho těla vyloučeny skrze pokožku chodidel do detoxikační lázně. Sami to poznáte podle různého zabarvení vody.

Speciální lymfatická podtlaková masáž se zase soustředí na namožené a ztuhlé svaly. Takové svaly nemusíte mít jen po cvičení, ale také třeba při pravidelném a dlouhém sezení ve strnulé pozici u počítače nebo za volantem. Je vhodná při bolestech v oblasti krční páteře, zad, horních a dolních končetin, tlaku za očima nebo vystřelování bolestí do rukou. Speciální přístroj GREEN VAC pomocí aplikátorů a podtlaků rozmasíruje žádané partie a rozmělní ztuhlý toxický odpad vytvořený v podkoží. Dále dojde k prokrvení pokožky a k masáži lymfatických cest, čímž se zlepší průtok lymfatické tekutiny. Díky možnosti nastavení intenzity podtlaku, pulzní rychlosti a výběru aplikátorů lze přístroj využít k ošetření i nejcitlivějších míst. Tato masáž je vhodná nejen jako pomoc při akutní bolesti, ale také jako účinná prevence a relaxace.

V nabídce Lázní Jupiter najdete sestavené balíčky, které vás vyjdou levněji, než kdybyste si kupovali jednotlivé procedury zvlášť. V oblasti péče o lymfatický systém máte na výběr ze čtyř balíčků od nejkomplexnějšího Exkluziv 9v1 až po zkušební balíček se čtyřmi procedurami.  Pro klienty z Prahy a okolí je výhodou, že nemusí cestovat nikam daleko a mohou si procedury naplánovat i cestou z práce. A mimopražští mohou zase ošetření spojit s výletem do Prahy třeba za nákupem vánočních dárků. Možná, že nakonec nakoupí přímo v Lázních Jupiter balíčky procedur. Čtěte na Medicínu:

Arganový olej a jeho účinky na naše zdraví

Trápí Vás zahlenění?

Ananasová šťáva

Proč jsme dnes nemocní? Bílá mouka lidstvu škodí...