Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Co dělat v létě abyste si udrželi kondici?

Přinášíme vám cvičení, které stojí za to vyzkoušet. Všechny spojuje důležité a stále poněkud opomíjené posílení core systému, důležitého pilíře našeho těla, a perfektní zábava. Které vás osloví?

TRX: Total-Body Resistance Exercise = Cviky pro zatížení celého těla
Původně byl tento systém cvičení vyvinut americkými vojenskými a speciálními jednotkami jako všestranný systém pro posilování celého těla i v extrémních podmínkách, jako je malý prostor a málo času. V krátké době se z TRX stal nový a originální způsob funkčního tréninku. Cvičí se na speciálním závěsném systému. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, tudíž se výrazně snižuje riziko zranění a rychle se zvyšuje výkonnost. Zvyšuje se svalová síla, jelikož toto cvičení cílí mimo jiné na posílení tzv. core, neboli jádra našeho těla, kam patří oblast břicha, záda, ABS, hrudník a pánev Jádra, které zapojujeme při každém pohybu. Ať už se ohýbáme při zavázání tkaničky, nebo při zalévání květin, či mytí auta.

Revoluční a ideální na léto: Float fit
Horká novinka letošního léta. Celé cvičení probíhá na speciální desce na vodní hladině a je velmi efektivní, jelikož deska je neustále tak trošku v pohybu. Cvičí se cviky z jógy, bosu, cross trainingu, TRX a dalších. Mezi nesporné výhody patří hlavně zjištění nedostatků v rovnováze a jejich zlepšení, zapojení a posílení hluboko uložených svalů. Cvičení zlepšuje stabilitu a sílu. Je vhodné pro všechny věkové kategorie, můžete si zacvičit v bazénu, nebo venku na jezeře. Užijete si spoustu zábavy a hlavně, když se zapotíte, stačí skočit do vody! Hned je vám lépe, a máte tak chuť lekci dokončit!

Piloxing- když se nemůžete rozhodnout
Jedná se o cvičení, které v sobě spojuje zdánlivě nespojitelné, pilates a box. Pilates je skvělé na koncentraci a protažení, zato box je o rychlých, cílených pohybech a zvýšení síly. Ideální kombinace výbušnosti a elegance! Cvičení probíhá jako dynamická střídavá hra. Pomalé kontrolované pohyby střídají energické silné údery. Změny probíhají pomalu a postupně, člověk má tedy možnost tělo správně nasměrovat. Je možné do cvičení zakomponovat i taneční kroky. Vše záleží na vaší momentální náladě. Působí jako aerobní i silový trénink současně, odborníci tvrdí, že tento typ cvičení je zkrátka nejefektivnější.

Léto je skvělý čas začít s jakoukoliv aktivitou, která vás láká. Pokud už začnete, měli byste si najít pohyb, který vás bude bavit a stane se přirozenou součástí vašeho života. Časem se může stát, že vás vybrané cvičení přestane naplňovat, ale nebojte, stále se objevují nové možnosti, tohle byl jen stručný přehled moderních trendů.