Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Dokonalá postava do půl roku po porodu?

Bude to znít jako klišé, ale jedině zdravým životním stylem, úpravou stravy a pohybem. Když maminka kojí, může na nějaké diety zapomenout. Tělo by jí za to totiž nepoděkovalo, děťátko taky ne.


Udělejte si čas na jídlo

Už je to nějaký pátek, co jste si svého drobečka přinesla z porodnice, ale pořád nosíte těhotenské kalhoty. Sice jste pořád v jednom kole, váha ale neklesá. Proč? Čas je totiž nepřítelem hubnutí. Jen se nad tím zamyslete. Kdy a co jíte? Máte čas si v klidu sednout a najíst se? Změňte to.


Na rychlé polknutí sušenky ke snídani, polévky k obědu a chleba s pomazánkou k večeři zapomeňte.

•    Jezte v klidu, jídlo si vychutnejte.
•    Dělejte si malé porce v pravidelných intervalech.
•    Dbejte na pestrou a vyváženou stravu.
•    Pijte dostatek tekutin.


Pokud vám to váš zdravotní stav dovolí, kojte, kojte, kojte…

Kojení je tím nejlepším způsobem, jak vrátit svoje tělo i váhu do normálu. Hlídejte si přitom co jíte, v žádném případě ale nejezte za dva. Během kojení se uvolňují hormony, které uvedou metabolické procesy v těle do normálu, bude se stahovat děloha a vy budete přirozeně hubnout.


Dodržujte pitný režim

Bude se vám tvořit dostatek mléka a zároveň budete schopna z těla vylučovat odpadní látky a toxiny. Na slazené limonády zapomeňte, pijte neslazené minerálky, čaj nebo čistou vodu. Denně vypijte aspoň 2 litry tekutin.


Hýbejte se

Pohyb by měl být na denním pořádku. Je jasné, že nebudete běhat velké okruhy, stačí i svižná procházka s kočárkem. Až se dáte do pořádku, můžete si zajezdit na kole, nebo si jít zaplavat.Hlídejte si, co jíte

Váš jídelníček by neměl opomíjet tuky, sacharidy, ani bílkoviny. Jezte hodně obilovin, zeleniny, ovoce, mléčných výrobků i masa, ryb a drůbeže. Nezapomínejte na dostatek vlákniny.


Ze začátku se stravou moc kouzlit nemůžete, když ale přijde čas příkrmů, můžete se do úpravy jídelníčku pustit víc.


Náš tip: Báječným pomocníkem v boji s poporodními kily vám bude i ketonová dieta, díky které zhubnete prakticky bez námahy i zbytečného hladovění. Pokrmy jsou bohaté na proteiny, vitamíny, vlákninu i minerály, obsahují minimální množství sacharidů.Čtěte na Medicínu:

Alergie na chlad skutečně existuje

Prodlužte si život v sauně