Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Kondice

Špatně spíte? Vyměňte matraci!

Ano, právě nekvalitní či nevhodná matrace může být příčinou neklidného spánku, který je důsledkem nevyspání a ranní únavy. Pokud si chcete během noci dostatečně odpočinout, bez zbytečného převalování a přehazování, volbu matrace byste rozhodně neměli podceňovat, a to zejména z hlediska materiálového složení.

Jak se zasytit, a přitom nepřibrat?

Jaro je za dveřmi, léto se blíží a mnoho z nás by rádo zhublo nějaké to kilo, ať už pro krásu, nebo pro zdraví. Jenže komu by se chtělo do diety, když je všude kolem tolik dobrého jídla? Že také řešíte, jak zhubnout, a přitom se netrápit hlady? Pak je tento článek určen přímo Vám.

Máte problém s pamětí?

Máte problémy se zapomnětlivostí, přestože jste ještě mladí? Anebo už máte ve svém věku na zapomnětlivost nárok, ale nechcete se s ní smířit? Posilujte paměť!

Co všechno ovlivňuje zdravý spánek

Máloco je pro naše zdraví tak důležité jako kvalitní spánek. Příjemný proces, během kterého se naše tělo regeneruje, aby mohlo načerpat energii ke svému správnému fungování. Kvalitu našeho spánku ovlivňuje nejen prostředí, ve kterém odpočíváme, ale i volba postele a doplňků, v neposlední řadě také povlečení.

Nadměrné pocení

Pokud u sebe tento problém pociťujete a znervózňuje vás, není problém dojít si k lékaři na vyšetření krve. Z něj zjistí, v jakém zdravotním stavu se právě nacházíte, a zda je pocení ve vašem případě opravdu natolik zvláštní, že si zaslouží další vyšetření.

Co a kolik toho vypít?

Kolikrát jsem už v předchozích článcích psala, že každý jsme jiný a každý máme individuální požadavky? Kolikrát už jsem psala, že pravidlo „všeho s mírou a rozumem“, je velmi vhodné si zafixovat do hlavy? Asi milionkrát, viďte? Já vím! Jenže u pitného režimu platí pravidlo rozumného množství a individuálních potřeb snad víc, než kdekoliv jinde.

Jak se stravovat?

O jídle jsem už toho sice napsala poměrně hodně. Ale opakování je matka moudrosti, tak se opět pouštím do článku o jídle, množství jídla a vůbec, co jíst, abychom byli zdraví, měli energii, nehladověli a zároveň tak hubli nebo si udrželi zdravou hmotnost.

Co a jak často cvičit?

Nevíte, jaký sport je pro vás ten nejlepší? Přeci ten, který Vás bude bavit nejvíc!

Proč se protahovat

Víte už, že bez strečinku sportovat nelze? Nebo tedy lze, ale pak Vám sport může více uškodit než zlepšit kvalitu života. Proto protahujte vždy po každém tréninku!

Stres a hubnutí

Také už jste zažili situaci, ve které cvičíte jako šílené, jíte zdravě a kýžený výsledek se ne a ne dostavit? Ač se snažíte sebevíc, jednoduše nezhubnete. Jste totiž ve stresu.

Proč je nutné se vždy před cvičením zahřát?

Vynecháváte zahřívání před cvičením, nebo nechápete jeho význam? Přečtěte si dnešní krátký článek a porozumíte, proč je zahřívací kolo nezbytnou součástí každého tréninku.

Proč cvičit aneb co v příručce nenajdete

Proč cvičit. Pokusím se všechny necvičící přesvědčit o tom, že se mají začít hýbat, a všem cvičícím potvrdím, že pohybem dělají pro sebe to nejlepší. Ale nic není jen černé a bílé, tak začneme pěkně popořádku a probereme i nástrahy cvičení.
123