Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jak si kdo ustele, tak si i lehne

Zdroj foto: pixabay.com

Ne vše, co má vliv na kvalitu našeho života, můžeme ovlivnit. K lepšímu spánku si ale naštěstí pomoci můžeme. Jeho základem je vedle duševní pohody také kvalitní matrace. 

Matraci dnes můžete koupit téměř všude, dokonce i v supermarketu, kam vyrazíte pro rohlíky a pro mléko. Lákavě  nízká cena se vám však může nakonec pořádně prodražit, například v podobě plateb v lékárnách za analgetika, až vás budou z nevhodné matrace bolet záda, anebo až budete muset za pár let kupovat matraci novou, protože ta ve skvělé akci dlouho nevydržela.

Tvrdá zdravotní matrace

Matraci kupujeme párkrát za život, už proto bychom její výběr neměli podcenit. Ideální je poradit se s odborníky. Což však není každý prodavač v obchodním domě s nábytkem, jak už jste možná zjistili. Leckdy je vám schopný maximálně ukázat, kde se matrace nacházejí, a říci, zda je mají skladem.

Nebojte se nákupu přes internet

Nemusíte se vyhýbat ani internetovým obchodům, pokud mají matrace podrobně popsané a nabízejí i online poradenství. Kvalitní matrace, které zakoupíte i přes internet, nabízí například český výrobce Matrimex. Vybírat můžete z matrací pěnových, z paměťové pěny, pružinových, taštičkových, latexových i z BIO-antialergických pěn. Součástí nabídky jsou i certifikované zdravotní matrace, které prošly náročnými klinickými testy, což je garancí, že splňují veškeré požadavky na zdravé spaní. U matrace je nesmírně důležité nejenom to, z čeho je vyrobena, ale také jak je zpracovaný potah. Kvalitní potahové tkaniny mohou sice cenu matrace navýšit, ale díky nim získáte například antialergickou úpravu.  Velikou výhodou, zejména u dětských matrací, je také snímatelný a pratelný potah.

Kvalitní zdravotní matrace

Rozsah tohoto článku neumožňuje podrobně popsat výhody jednotlivých typů matrací, protože každý z nich má své pro i proti. Záleží na tom, co preferuje konkrétní zákazník. Z tohoto důvodu najdete na stránkách společnosti Matrimex i poradnu, kde jsou popsány základní parametry, podle čeho matraci vybírat, a zároveň zde můžete telefonicky či e-mailem položit svůj dotaz. O spokojenosti zákazníků s obchodem svědčí i recenze, které jsou plné chvály na produkty i na jednání zaměstnanců společnosti Matrimex.

Kvalitní české zboží

Ryze česká společnost Matrimex vznikla z původně rodinné firmy, která se dlouhodobě zabývá vývojem a výrobou matrací, čalouněných lůžek a dále všeho, co souvisí se zdravým spaním. Využívá dlouholetých zkušeností z oblasti používaných materiálů (PUR a HR pěn, paměťových pěn, potahových látek), které se snaží kombinovat tak, aby byly cenově dostupné a současně splňovaly přísné požadavky na zdravé spaní. Matrimex spolupracuje s předními českými výrobci, takže se můžete spolehnout, že skutečně kupujete zboží vyrobené u nás. Kromě internetového obchodu Matrimex provozuje také kamennou prodejnu v Plzni, kde si můžete osobně vyzkoušet okolo 25 typů matrací. A pokud momentálně spíte na levné posteli z nábytkového obchodního řetězce, možná, že zde neodoláte a rovnou si zakoupíte i novou postel s roštem, protože kvalitně zpracovaná postel z kvalitního dřeva vám může vydržet po celý život. U matrace na to ale nespoléhejte a raději ji po pár letech vyměňte.  Už víte, kam se s důvěrou obrátit.

 Čtěte na Medicínu:

Proč pálí žáha

Toužíte po plastice prsou? Vyzkoušejte nejprve simulaci

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na cestovní lékárničku

Hubněte bez dřiny!