Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Máte raději dotek pomlázky, nebo masérských rukou?

Velikonoce se dají strávit i jinak než čekáním na koledníky. Co třeba načerpat síly na lázeňském nebo wellness pobytu?

Představa tradičních velikonočních oslav je pro mnoho žen poněkud nehezká. Těžko říci, nakolik si dříve ženy užívaly náročnou přípravu kraslic, když věděly, že odměnou pro ně bude jen bolestivé vyšlehání. Proto mnohá žena dnes raději Velikonoce neslaví vůbec a pár dnů volna bere jako příjemný bonus k dovolené. Jakýpak ale oddych, když odjedete na chalupu a tam zjistíte, že se tu Velikonoce slaví pěkně postaru – v sedm ráno vás probudí natěšení koledníci s pečlivě upletenou pomlázkou, očekávající kromě kraslic i čokoládu (ti menší), nebo něco na zahřátí (ti větší).

lázně Libverda

Lepší mazanec než namazaný koledník

Dny volna raději pojměte raději jako úplný relax a vyrazte třeba do lázní. Velikonoce vám zde bude připomínat maximálně decentní výzdoba nebo mazanec ke snídani. Dalších zvyků se opravdu bát nemusíte a na zadek dostanete maximálně rašelinu při zábalu nebo esenciální olej při aromamasáži.

Přehlednou nabídku lázeňských a wellness pobytů najdete na webovém rozcestníku lázní. Nemusíte se proklikávat webovými prezentacemi stovek hotelů a lázní napříč republikou, tady najdete vše na jednom místě a vybírat můžete nejen z českých, ale i slovenských destinací.

lázně Velichovky

Prokrvit pokožku jde i bez pomlázky

Velikonoční lázeňský pobyt nabízí například lázně Velichovky v severovýchodních Čechách. Kromě tradičních procedur, jako je například slatinný zábal nebo klasická masáž, je součástí balíčku také třeba xylopová koupel. Při ní se naložíte do příjemně teplé vody s přísadou výtažku z rostliny Xylopia aethopica neboli etiopského pepře. Ten zmírňuje bolesti svalů a kloubů a zvyšuje prokrvení pokožky – na rozdíl od pomlázky příjemnou formou.

lázně Velichovky

Na Velikonoce můžete zavítat také do lázní Libverda, kde pro vás nachystali balíček se čtyřmi procedurami. Jednou z nich je oxygenoterapie, což je kyslíková terapie. Ta pomáhá k regeneraci všech buněk, hlavně těch mozkových. Také máte někdy v práci pocit, že už se vám mozek zavařil? Tak ho nadopujte kyslíkem a uvidíte, jak vám to zase bude myslet.

lázně Libverda

Informace o jednotlivých lázních a wellness hotelích jsou na stránce e-lazne.eu objektivní a přesné, nechybí ani slovníček pojmů. Stálí klienti mají výhody v podobě věrnostního programu.
Už třetí pobyt máte díky němu levnější o 5 % nebo můžete čerpat různé další slevy.
Slevu získají také pojištěnci Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra, nebo držitelé Sphere Card.Čtěte na Medicínu:

Olivový olej vyráběný s respektem k přírodě