Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Jak zpříjemnit čas mezi zimní a letní dovolenou?

Zdroj foto: pixabay.com

Zimní dovolenou na horách už máte za sebou a ta letní je ještě v nedohlednu? To, že někdo nemá ani vzpomínku na hory, ani vidinu pobytu u moře, vás asi na moc dlouho neutěší. Vždy je na tom někdo hůř a vaši špatnou náladu z pracovního stereotypu toto vědomí nejspíše neodbourá. Ale změnit na pár dní vzduch, to by mohlo pomoci.

Termín „wellness“ se do našich životů vloudil nejspíše jako odpověď na často používané spojení každodenní stres. Sice není úplně jasné, proč se stresujeme více než naši prapředci, které trápila zima a hlad a hrozilo jim každý den zašlápnutí mamutem nebo sežrání šavlozubým tygrem. Zda se stresovali méně či více než my, to netušíme, ale rozhodně neměli tolik času své pocity analyzovat. A je docela možné, že když narazili na nějaké příjemně teplé termální prameny, nějaký ten wellness si také dopřáli.

Dopřejte si uvolňující masáž

My už naštěstí nemusíme spoléhat na náhodu a můžeme cíleně vyrazit tam, kam se nám zachce. Aby nás ale nevystresoval ještě výběr pobytu, kdy z nepřeberného množství nabídek nebudeme vědět kudy kam, můžeme si dopřát až takový luxus, že předvýběr a sběr informací někdo provede za nás. Jako například stránka www.e-lazne.eu.

Zregenerujte ve voňavé lázni

Najdete zde přehledné vyhledávání různě dlouhých pobytů ve většině českých lázní a pestrou paletu nabídek celé řady wellness hotelů. Budete-li pravidelně vybírat pobyt přes tuto stránku, můžete se zapojit do věrnostního programu. Anebo využijte slev pro držitele Sphere Card nebo pro pojištěnce Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR. Velikou výhodou tohoto webového rozcestníku je, že poskytuje objektivní a přesné informace o jednotlivých lázních a wellness hotelech. Nemusíte se tak bát, že jste nalákáni na něco, co se bude od reality dalece lišit. Navíc se zde můžete „nachytřit“ předem, takže ani nemrknete okem, když se vás slečna na recepci zeptá, zda dáte přednost Africké xylopové koupeli, nebo Hammam turecké lázni.

Zvolte si procedury, které povzbudí vaše tělo i mysl

Už jste si uvědomili, že letos máme o jeden státní svátek navíc? Většina z ateistických Čechů si duchovní význam Velkého pátku moc neuvědomuje, ale aspoň se nemusí zabývat tradičními zvyky, jsou-li tento den nějaké. A může třeba odjet do nějakého pěkného wellness hotelu.

Třeba do Lednice. To nezní moc jarně, že? Po letošní zimě, která sice nebyla nijak studená, ale nějak pořád zapomíná skončit, bychom raději něco, co evokuje teplo. Znalci však ví, že Lednice je rozkošné jihomoravské město, plné vinných sklípků a nachází se zde romantický zámek se stejně působivým parkem, který lze pohodlně proplout na loďkách. A o důvod více sem na jaře vyrazit – lednický lázeňský hotel Perla si pro své návštěvníky připravil v průběhu března a dubna pobyt Jarní probuzení.

Vyrazte na velikonoční lázeňský pobyt

Kdo to má blíže do jižních Čech, může vyzkoušet pobyt na zámku ve Vráži. Velikonoční pobyt obsahuje kromě klasických wellness procedur také velikonoční menu a ukázku tradiční výroby kraslic.

A komu se ještě neomrzel sníh, ten ať vyrazí na Velikonoční pobyt do Lázní Libverda. Blízké Jizerské hory dávají naději, že když vyrazíte před horkou koupelí na procházku, nějakou tu zimní scenérii ještě zahlédnete.

Lázně LibverdaČtěte na Medicínu:

Exotické mango pro zdraví

Černý zázrak Vám pomůže doplnit chybějící železo

Afrodité zkrášloval olivový olej, nikoli ropa!

Netrpíte poruchou příjmu potravy?