Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Zbavit se bolesti zad nemusí být složité

Zdroj foto: pixabay.com

Bolest zad čas od času potká asi téměř každého. Ti, co nesportují, mají ochablé svaly, které páteř nedrží ve správné poloze. Sportovci mají sice těla zpevněná, avšak při mnoha sportech dochází k jednostranné zátěži. 

Bolest zad je potřeba řešit jinak, než se přestat hýbat, anebo naopak bolest ignorovat a dál provozovat sport tak, jak jsme zvyklí. Především je třeba přijít na příčinu obtíží. Pokud se vám nechce obíhat doktory (komu by se chtělo), zkuste vyrazit na pár dní do lázní. Kromě psychického i fyzického odpočinku, který vašim zádům jenom prospěje, zde navíc můžete během konzultace zjistit, v čem tkví vaše specifické potíže. Nikdy není od věci svěřit s potížemi i jinému odborníkovi než svému lékaři, více názorů není na škodu. Pokud vás trápí bolesti zad, zkuste navštívit Lázeňský hotel Pyramida. Ten se zaměřuje především na léčbu pohybového aparátu, při které využívá unikátní metodu.

Jak posílit nejhlubší svalstvo

Medicínská tréninková terapie, zkráceně MTT je metoda navržená v Německu. Hotel Pyramida je jediný, který ji v České republice provozuje. Cvičení probíhá na dvou specializovaných přístrojích DynamiX-ICE a DynamiX-ILE. Princip MTT metody spočívá v tom, že přístroje fixují povrchové svalstvo tak, aby eliminovaly jeho zapojení do cvičení, a umožnily tak práci autochtonního, tedy toho nejhlubšího svalstva páteře. Toto svalstvo je součástí hlubokého stabilizačního systému. Pokud nefunguje, jak má, přebírají jeho funkci povrchově uložené svaly a dochází k nadměrnému zatěžování kloubů a páteřních vazů, což může vést k akutní či chronické bolesti zad a nestabilitě páteře. Pro to, aby záda nebolela, je však zapotřebí, aby nedošlo ke svalové nerovnováze. Proto je součástí MTT metody i doplňkové cvičení povrchového svalstva, což umožní zachovat v těle rovnováhu.

Bazén

Před samotným začátkem terapie projde klient důkladným vyšetřením, které odhalí přesnou lokaci potíží a s osobním terapeutem klient probere vše, co ho zajímá. Osobní terapeut je přítomen i po celou dobu terapie, aby se nemohlo stát, že by cviky byly prováděny nesprávně. Účinnost metody je doložena výzkumy nejen v Evropě, ale také v USA.

MTT metoda je vhodná pro osoby s bolestí zad ve všech formách. Například pro ty, kteří trpí napětím v oblasti krku a šíje, migrénami nebo pískáním v uších, mají svalovou dysbalanci, skoliózu či degenerativní změny páteře nebo jsou po operaci páteře. Může pomoci osobám s onemocněním revmatického charakteru, osvědčila se i nesprávném zakřivení meziobratlové ploténky nebo výhřezu ploténky, který nevyžaduje operativní zákrok. MTT je možné absolvovat i po operaci páteře.

Hotel Pyramida

Všichni lamentujeme nad tím, jak ten čas letí, jak nic nestíháme, jak se nedokážeme soustředit, jsme unavení... Přitom by někdy opravdu stačilo pár dní zvolnit, vyčistit si hlavu. V lázních jsou k tomu optimální podmínky. Cvičení, odpočinek, dobré jídlo, procházky v lázeňském parku, to je přece hotový balzám na duši.Čtěte na Medicínu:

Co a kolik toho vypít?

Čerstvé šťávy prospívají našemu zdraví

Prevence je základ péče

Kokosový olej – zdravý pomocník v kuchyni i v koupelně