Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Dětské rostoucí židle a stoly naučí děti správnému sezení

Máte-li děti, určitě je pro vás jejich zdraví na prvním místě. Napadlo vás někdy, že i volbou správného stolu a židle můžete děti nenásilně naučit zásadám správného sezení, které se jim budou hodit i v pozdějším věku? Zapomeňte na hrbení se nad jídelním stolem nebo poděděné kancelářské židli po starším sourozenci. Vaše děti si zaslouží jen to nejlepší!

Objevte kouzlo rostoucích židlí a stolů

Rostoucí židle a stoly jsou pro mnoho lidí stále jednou velkou neznámou. A to je škoda, protože nám toho mají hodně co nabídnout!

Ptáte se, proč jsou rostoucí stoly a židle vhodnou volbou? Odpověď je jednoduchá: dokážou se přizpůsobit! Každé dítko je jiné, má jiné potřeby a právě těm se rostoucí nábytek dokáže hravě vyrovnat. Funkční nábytek poroste současně s vaším dítětem a vždy mu nabídne to nejlepší - pohodlné a kvalitní sezení, dostatečnou oporu a spoustu místa na pracovní desce.

Zde jsou požadavky pro správné sezení u psacího stolu:

Výška sezení

Výška sezení na židli by měla být taková, aby sedící mohl mít svá chodidla pevně na podlaze a úhel v kolenou činil přibližně 90 stupňů. Nohy nesmí viset ani stát na nějaké podnoži. Když nohy visí, neprokrvují se volně celé nohy, a když nohy nestojí pevně na podlaze, nelze se při změně poloh přirozeně opírat o podlahu, což negativně působí na celou páteř.

Hloubka sezení

Dlouhodobě sedící musí mít možnost ulevit svým zádům a pohodlně se opřít. To lze jen v tom případě, když je zádová opěrka ve správné vzdálenosti, tzn. tak, aby při opření celých zad byly sedákem podepřeny přibližně 2/3 stehen.

Výška stolové desky

Pokud má sedící nastavenou židli již správně podle své výšky, je vhodné ověřit výši stolové desky. Ta by měla být cca 1-2 cm nad úrovní volně spuštěných loktů sedícího.

Výhody dětského rostoucího stolu

Stejně jako rostoucí židle mají i rostoucí stoly něco do sebe. Nabízí totiž navíc něco úplně jiného, nežli klasické stoly, které všichni dobře známe. Jejich výhodou je především možnost naklopit si část pracovní desky, což dětem usnadní práci a sníží napětí v krční páteři a tím únavu. Při naklápění desky je myšleno i na bezpečnost, nehrozí zde skřípnutí prstíků a samozřejmostí jsou u celého stolu zaoblené hrany.

Jaké jsou výrobky značky MAYER?

Vše o těchto výhodách ví i ověřený český výrobce MAYER CZ, který se zaměřuje právě na rostoucí židle a stoly. Jedná se o značku, která se na českém i zahraničním trhu pohybuje již více než 20 let a která si získala přízeň mnoha zákazníků.

Výrobky nesoucí značku MAYER CZ jsou nejen kvalitní, ale i vzhledově přitažlivé. Co si budeme nalhávat - zatímco dětem jde především o pestré barvy a krásný vzhled, rodičům záleží na kvalitě daného výrobku. MAYER CZ dokáže předčit očekávání jak malých, tak i velkých!

V tomto roce si pro vás český výrobce připravil nové kombinace čalounění židlí Actikid A2. Jejich předností je použití materiálu AQUA CLEAN, který dokáže odolat běžnému znečištění - skvrnám od čokolády, pití nebo třeba propisky či fixy. Čalounění se dá velmi snadno čistit jen vlhkým hadříkem, což rodiče určitě uvítají, protože jim to ušetří spoustu práce i starostí. Nově také můžete pořídit výhodné sety se slevou.

Pokud i vás zaujaly výrobky značky MAYER CZ, určitě zavítejte na některou z kamenných prodejen svých prodejců, kterých má tento český výrobce jak v Čechách, tak i na Slovensku daleko více, nežli jeho konkurence. Zde si můžete dané výrobky prohlédnout, vyzkoušet a nechat si poradit od zkušených proškolených odborníků. Mapu prodejců naleznete na stránkách výrobce.