Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Estetika

Zatočte s vypadáváním vlasů

Vypadávání vlasů umí potrápit nejen muže, které postihuje nejčastěji, ale nevyhnou se mu ani mnohé ženy. Příčiny však mohou být různé, počínaje dědičností až po stres. Proto je vhodné nejprve odhalit právě příčinu a poté hledat nejlepší řešení, které obvykle začíná výměnou běžného šamponu. Díky tomu může být záchrana vlasů jednodušší, než by se mohlo zdát.

Komu a jak může plastika zlepšit život?

Plastické operace nejsou zdaleka jenom zákroky pro ženy, které chtějí být atraktivnější. Pravděpodobně se vám při tomto slovním spojení jako první vybaví zvětšení prsou a vyhlazení vrásek. Ve skutečnosti je nabídka služeb mnohem širší a lidé díky zákroku plastických chirurgů mohou dokonce vést kvalitnější život.

BELATHENA a estetická medicína... Poznejte novinku.

Jak na vrásky kolem očí a úst? Je to jeden z nejčastějších problemů a požadavků žen, které se dostaví na konzultaci v estetické medicíne.

Estetická medicína a rozdíl mezi botulotoxinem a kyselinou hyaluronovou.

Když je řeč o estetické medicíně, tak se většině vybaví botulotoxin, resp. zkráceně „botox“ a kyselina hyaluronová. Jaké jsou mezi těmito materiály rozdíly? Na to jsme se zeptali MUDr. Mileny Vojtíškové z AURUM AESTHETIC CLINIC.

Krém na nepříjemné kožní potíže

Vzhled pokožky významně ovlivňuje náš vzhled. Kožní potíže však nejsou jen kosmetickou záležitostí, ale dokáží nás pořádně potrápit – svěděním, pnutím nebo třeba pálením. Při použití vhodného krému tyto nepříjemné pocity rychle potlačíte a zároveň vzhled pokožky vylepšíte.

Hnědá sluší víc než červená

Mohlo by se zdát, že o opalování už víme všichni všechno. Přesto se mnoho z nás občas spálí. Zrádné jsou první letní intenzivní paprsky, na které není naše tělo po zimě zvyklé. Přípravek proti slunci bychom proto měli mít v pohotovosti už teď.

Využijte léčivou sílu hmoty staré tisíce let

Rašelinové zábaly či koupele patří mezi oblíbené lázeňské procedury. A to jednak proto, že jde o proceduru příjemnou, ale zároveň skutečně účinnou. Rašelinovou kúru si ale nemusíte dopřávat jen v lázních, své malé bahenní lázně můžete mít i doma.

Pleťové máslo z posvátného afrického stromu

Každý, kdo se jen trošku zajímá o přírodní kosmetiku, se už určitě setkal s bambuckým máslem. V čem se skrývá jeho výjimečnost?

Jak poznáte, že si čistíte správně zuby?

Jen si to představte: Sedíte v zubařském křesle, v ruce křečovitě svíráte kapesníček a strachy se klepete. Víte, že to za chvíli přijde - bolest. Váš zubař zapíná vrtačku a pouští se do své práce. Fuj.

Léčivé síly Mrtvého moře můžete využít ve své koupelně

Léčivé a kosmetické účinky vody z Mrtvého moře, které jsou založené na vysoké koncentraci minerálů, jsou známy již odedávna. Voda Mrtvého moře je desetkrát slanější než jakékoliv jiné moře na světě. Jak se dá jeho léčivé síly využít?

Modelace prsou vám vrátí ztracené sebevědomí!

Podepsala se na vašich prsou gravitace, kojení nebo zkrátka jen nejste spokojena s jejich tvarem? Modelace prsou si se všemi těmito problémy poradí.

MUDr. Milena Vojtíšková radí, jak na nadměrné pocení

Nadměrné pocení (hyperhidróza) představuje nepříjemný společenský problém, který obtěžuje jak člověka samotného, tak jeho okolí. Může způsobovat tak velkou tělesnou a psychickou nepohodu, že je potřeba jej řešit. Pomoci vám mohou na pracovišti estetické medicíny.

Tea Tree olej – přírodní pomocník při péči o pleť

Také sama sebe občas při ranním pohledu do zrcadla překvapíte? Tvrzení, že vrásky se objevují postupně, je nejspíše mylné. Jste si téměř jistá, že včera jste ještě tu vrásku mezi obočím neměla.

Novinka při operaci očních víček

Plastická operace očních víček (blefaroplastika) je po redukci vrásek jedním z nejčastějších omlazovacích zákroků v plastické a estetické medicíně. Nejde o nijak složitou operaci a přesto dokáže ubrat vzhledu řadu let, vyřešit zhoršené vidění i pocit unavených očí způsobené povolenou kůží. K lékaři pacienty přivádí ochablá a povislá kůže víček nebo tukové váčky pod očima.

Aromaterapie a celulitida

Většina příčin není známa, ale zjevně zde hraje roli životní styl a stále se zvětšující příjem syntetických látek v potravě a kosmetice. Další příčinou bývá bakteriální streptokokové onemocnění kůže a podkožních tkání způsobující tzv. pomerančovou kůži. Vyžaduje léčbu antibiotiky a masáže antibakteriálními a imunostimulujícími přípravky.

Vrásky, žilky, jizvy? Vše hravě vyřeší laser

Stárnoucí pokožka, jizvy, strie, nežádoucí pigmentace, žilky i vrásky – možná vás překvapí, že všechny tyto estetické problémy mohou mít společné řešení. Jaké, ptáte se? Jsou jím medicínské lasery, které patří nejen díky své rychlosti a efektivnosti, ale zejména díky svému širokému uplatnění mezi ta nejvyhledávanější estetická ošetření současnosti.

Získejte zpět krásná prsa a s nimi i ztracené sebevědomí

Prsa jsou důležitý znak ženské siluety a přiznejme si, že jsou také často pod dozorem mužské části populace. Mimo to jsou často podstatným zdrojem ženského sebevědomí. Bohužel, v důsledku stárnutí dochází k povolování tkání a povadání ňader, aniž by ženy nějak měnily svůj životní styl. Také se často stává, že prsa ztratí svůj plný tvar a objem v důsledku většího úbytku váhy při hubnutí.

Medicínské lasery současnosti: Trvalá epilace

Špičková laserová centra, jako je pražská pobočka mezinárodní sítě klinik Mediestetik, zpravidla disponují celou škálou laserových přístrojů pro komplexní řešení pacientovy situace. Není totiž laser jako laser. Existují lasery neablativní, které nenarušují svrchní vrstvy kůže, a lasery ablativní. Existují frakční lasery, alexandritové lasery, resurfacingové lasery a mnoho jiných. Tím v současnosti asi nejvyhledávanějším je laser alexandritový, neboť se využívá k ošetření, které se těší extrémní popularitě napříč věkem, národností či pohlavím – k laserové epilaci

Chcete se zbavit vrásek, povadlé pleti nebo upravit postavu?

Novinka, která k nám přišla ze Švýcarska představuje ambulantní omlazovací metodu s okamžitým výsledkem. Jmenuje se ENDOPEEL. Na rozdíl od jiných materiálů je efekt viditelný okamžitě po zákroku, lze jej aplikovat i ve vyšším věku a bolestivost při zákroku je minimální. Endopeel má široké využití : lifting obličeje, paží i zadečku, korekce vrásek, celulitidy i strií. Celá aplikace nezabere více než 30 minut.

Krásný úsměv? Použijte bělení zubů v pohodlí domova

Toužíte po krásném úsměvu? K němu patří i zářivě bílé zuby. Že je nemáte dokonale bílé? To vůbec nevadí! Nové a šetrné bělení zubů White Pearl je tak snadné, že ho zvládne v pohodlí domova úplně každý.
12