Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

MUDr. Milena Vojtíšková radí, jak na nadměrné pocení

Nadměrné pocení (hyperhidróza) představuje nepříjemný společenský problém, který obtěžuje jak člověka samotného, tak jeho okolí. Může způsobovat tak velkou tělesnou a psychickou nepohodu, že je potřeba jej řešit. Pomoci vám mohou na pracovišti estetické medicíny.

Nadměrné pocení obvykle postihuje podpaždí, dlaně rukou, plosky nohou, záda, čelo nebo zátylek, sděluje MUDr. Milena Vojtíšková z AURUM AESTHETIC CLINIC. Nejčastěji je navozeno vyšší teplotou prostředí, tělesnou námahou nebo stresem. K odstranění nadměrného pocení často stačí injekce roztoku botulotoxinu, jehož malé množství se aplikuje do kůže postižené oblasti. Principem účinku je zabránění převodu vzruchu nervových vláken na potní žlázy a tím k zastavení pocení v ošetřené ploše. Aplikace botulotoxinu je mnohem efektivnější než deodoranty, navíc zředěná forma botulotoxinu nemá nežádoucí účinky (na rozdíl od deorodantů, které často obsahují škodlivé látky).

Po aplikaci nastupuje účinek botulotoxinu pozvolna a to během 2 až 10 dnů. Není třeba se obávat, že by došlo k naděmrnému pocení jiné části těla. Délka efektu je vždy individuální, většinou přetrvává 7 - 12 měsíců.

Aplikaci lze poté bez obav opakovat. Tato metoda je zvláště účinná u pocení podmíněného stresem.

Odstranění nadměrného pocení se provádí ambulantně a nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Po zákroku nemáte žádná omezení, ihned můžete odejít domů či do práce. Samotná aplikace je nenáročná, probíhá za použití znecitlivujícího krému a v závislosti na rozsahu ošetření trvá jen několik minut.

Kvalita vašeho života se rázem tak změní k lepšímu, že vynaložených financí nebudete ani na okamžik litovat!

Více na: www.aurumaesthetic.czČtěte na Medicínu:

Proč muži neposlouchají

Nejsou fazole jako fazole

Olivové variace pro Vaše zdraví a krásu

Balte děti do látky, ne do chemie!