Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Proč muži neposlouchají

Ženy si často stěžují, že jejich protějšky vůbec neposlouchají, co jim říkají. Že Vás to také trápí? Nebuďte smutná, neposlouchat neznamená nemít rád. Neposlouchat je totiž pro většinu mužů naprosto přirozené. Ale proč muži neposlouchají?

Foto: Pixmac

Jak je to možné?

Následující zkušenost má snad každá žena. Pečlivě muži vysvětlíte, co má doma udělat v době Vaší nepřítomnosti, a když se vrátíte, zjistíte, že v tom lepším případě zvládl jen polovinu, anebo udělal všechno úplně jinak. Za nějakou dobu se situace opakuje. Nevěřícně kroutíte hlavou nad tím, jak je to vůbec možné. Dělá to schválně? Ignoruje Vás, anebo si nedokáže zapamatovat jednoduché instrukce? Když se svěříte kamarádce, zjistíte, že ten její je úplně stejný. Částečně se Vám uleví, ale jedno Vám stále nejde do hlavy. Proč muži neposlouchají?         

Mužský versus ženský mozek

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že mužský mozek funguje jinak než ženský. Pro muže je přirozené soustředit se na jednu věc, nikoli dělat několik věcí současně, jak to s oblibou dělají ženy. Když muž dostane pět šest úkolů, vybere z nich ten, který považuje za nejdůležitější. Ostatní jednoduše vypustí. Nehledě na to, že muži nemají tak velkou potřebu komunikace jako ženy a rozvádění věcí do detailů způsobí, že přestanou sledovat tok informací, neboť se v něm ztratí.

Dávejte jednouché instrukce

Pokud tedy chcete, aby Váš protějšek udělal, co potřebujete, dejte mu jednu, maximálně dvě jednoduché instrukce v době, kdy nesleduje důležitý sportovní přenos v televizi, anebo nedělá něco jiného. Nepřetěžujme muže a oni třeba po nás ženách zase nebudou chtít, abychom se vyznaly v mapách.