Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Novinka při operaci očních víček

Plastická operace očních víček (blefaroplastika) je po redukci vrásek jedním z nejčastějších omlazovacích zákroků v plastické a estetické medicíně. Nejde o nijak složitou operaci a přesto dokáže ubrat vzhledu řadu let, vyřešit zhoršené vidění i pocit unavených očí způsobené povolenou kůží. K lékaři pacienty přivádí ochablá a povislá kůže víček nebo tukové váčky pod očima.

V AURUM AESTHETIC CLINIC v Praze zavedli jako první v České republice novinku – začali operovat oční víčka s použitím plazmy PRP bohatou na trombocyty, která urychluje rekonvalescenci a minimalizuje jizvy. Výkon se provádí ambulantně v místním znecitlivění, po zákroku pacient odchází domů. S narůstajícím věkem dochází k tomu, že pokožka na očních víčkách ztrácí svoji elasticitu a ochabuje. Vznikají tak kožní nadbytky na horních víčkách a váčky na víčkách dolních. Operace očních víček vám pomůže tento problém odstranit.

Operace vás také může zbavit unaveného výrazu a v některých případech má i význam zdravotní – obnovuje plnohodnotnou zrakovou funkci.

Operace očních víček

„Pro náročné klienty, kteří spěchají s návratem do práce nebo mají vyšší nárok na pooperační vzhled jsme zavedli novinku, aplikaci plazmy PRP bohatou na trombocyty, která zkracuje rekonvalescenci a minimalizuje vznik pooperačních jizev“, vysvětluje MUDr. Milena Vojtíšková z AURUM AESTHETIC CLINIC.

Před vlastní operací se pacientům odebere do speciální zkumavky 8 ml krve. Tato zkumavka se umístí do centrifugy, kde se krev několik minut odstřeďuje. Odstředěním se získá plazma bohatá na krevní destičky (trombocyty), která se aplikuje do operační rány těsně před závěrečným sešitím kůže. Tento postup maximálně urychlí pooperační hojení a minimalizuje jizvy!

Zkumavka s krví

Před operací očních víček proběhne konzultace s operatérem. Při této konzultaci vám lékař - plastický chirurg – vysvětlí celý postup zákroku a odpoví na všechny vaše otázky. Při této konzultaci se nebojte na cokoliv zeptat!

Po operaci budete poučeni o domácí péči. Ta není nijak náročná, ale je důležité ji dodržet. Po dobu jednoho týdne byste se měli vyvarovat fyzické námaze včetně prudkých pohybů. Preventivně vám také bude doporučeno spát dva týdny na zádech. Proběhne-li vše v pořádku, už druhý den po operaci se můžete vrátit do práce. Do týdne jsou odstraněny stehy, otoky obvykle odezní do 2 – 3 týdnů. Výsledkem je na první pohled mladistvější a svěžejší vzhled. Trvalost výkonu je velmi individuální, bývá i 10 let.

Před a po operaci

 Pokud i u vás dochází k poklesu víček nebo se vám tvoří tzv.pytle pod očima, doporučují plastičtí chirurgové operaci očních víček provést co nejdříve. Výsledky jsou výrazně lepší a mají trvalejší charakter. Nejčastěji se operace víček provádí u klientů starších 35 let, ale v případě vrozené dispozice i dříve!

Více informací na www.aurumaesthetic.cz.Čtěte na Medicínu:

Co všechno ovlivňuje zdravý spánek

Konzumace avokáda prospívá našemu srdci

Jaká výchova je zdravá?

Rakytníková šťáva