Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Léčivé síly Mrtvého moře můžete využít ve své koupelně

Zdroj foto: pixabay.com

Léčivé a kosmetické účinky vody z Mrtvého moře, které jsou založené na vysoké koncentraci minerálů, jsou známy již odedávna. Voda Mrtvého moře je desetkrát slanější než jakékoliv jiné moře na světě. Jak se dá jeho léčivé síly využít?

Mrtvé moře, které je ve skutečnosti jezerem ležícím na pomezí Jordánska a Izraele, získalo svůj název podle podmínek nevhodných pro naprostou většinu živočichů. Jeho salinita totiž dosahuje přes třicet procent. Převládají zde chlorid hořečnatý, chlorid sodný, chlorid draselný a bromid hořečnatý. Takové složení vody je sice nevhodné pro život, avšak má velmi pozitivní vliv na naši pokožku. Napomáhá v léčbě různých kožních nemocí jak například ekzému, psoriázy neboli lupénky a akné. Dále podporuje krevní oběh a má příznivý vliv na kožní buňky, které omlazuje.

Mrtvé moře doma

Koupel ve vodách Mrtvého moře označují ti, kteří ji zažili, za téměř zázračnou. Pro ty, kteří se však nechtějí vydávat kilometry daleko a navíc do neklidných území, máme dobrou zprávu. Léčivou koupel si můžete užít přímo u vás doma. Přírodní minerální koupelová sůl z Mrtvého moře udělá z vaší vany malý kousek přírodního koupaliště. Takové koupele jsou vhodné pro osoby s kožními problémy, ale i revmatem a s ním spojenými kloubními bolestmi. Koupel také omladí pokožku a celkově navozuje relaxaci.

Sůl z Mrtvého moře

Bahno z Mrtvého moře

Velmi příjemně a hlavně blahodárně působí na vaši pokožku Přírodní černé bahno z Mrtvého moře. Je ideální především na problematickou pokožku s příznaky lupénky, ekzémů nebo akné. Pokud bahno nanesete jako pleťovou masku, odstraní odumřelé buňky, hloubkově vyčistí póry a zároveň je stáhne. Vaše pleť bude vláčnější a bude působit mnohem zdravěji a svěžeji. Bahno lze použít také jako masku na vlasy k redukci lupů a k regeneraci poškozených vlasů. Dá se aplikovat i na bolestivá místa po úrazech nebo při revmatismu.

Produkty z Mrtvého moře

Mýdla

Ne každý si potrpí na masky, zábaly a koupele, pro takové je ideálním řešení přírodní mýdlo. Mýdla Malki můžete vybírat z několika druhů – Černé bahno, Minerální, Sirné či Yarden pro děti a alergiky. Díky těmto mýdlům se můžete zbavit i dlouhodobých potíží, které bývají často způsobeny používáním chemických mýdel a sprchových gelů.

Mýdlo z Mrtvého moře

Více produktů značky J.D.S. a Malki, založených na účincích vody Mrtvého moře, naleznete v e-shopu www.mrtvemoredoma.cz. Co říkáte, nebude zvláště v těchto sychravých dnech příjemné dopřát si doma iluzi mořské koupele?  

 Čtěte na Medicínu:

Celozrnný domácí slaný koláč

Antioxidanty a jejich význam pro lidské zdraví

Intenzivní chuť másla plná zdraví!