Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Tea Tree olej – přírodní pomocník při péči o pleť

Zdroj foto: profimedia.com

Také sama sebe občas při ranním pohledu do zrcadla překvapíte? Tvrzení, že vrásky se objevují postupně, je nejspíše mylné. Jste si téměř jistá, že včera jste ještě tu vrásku mezi obočím neměla. Nebo pupínky. Samozřejmě, že v šestnácti s nimi tak nějak počítáme, štvou nás, ale víme, že to za pár let přejde. Ale že až za dvacet? To jsme tedy opravdu nečekaly. Zkrátka typ pleti máme daný a nic moc s tím neuděláme. Ale to, jak naše pleť vypadá, můžeme výrazně ovlivnit výběrem správné kosmetiky. Ideálně té na přírodní bázi.

Jednou z vysoce účinných složek kosmetických produktů je Tea Tree olej. Strom, ze kterého se olej získává, roste až v Austrálii. Kde jinde také hledat pomocníky na pleť než v zemi, kde slunce svítí tak, že by nejspíše každá žena po čtyřicítce bez pořádné péče vypadala jako vysušená treska. Nepleťte si však Tea Tree s čajovníkem. Jedná se pouze o lidový název stromu, jehož listy se dříve využívaly především na čaj. Originální název rostliny, ze které olej pochází, je Melaleuca alternifolia, česky podobně nevyslovitelně kajeput střídavolistý.

Olej Tea Tree jako první využívali Aboriginci, původní obyvatelé Austrálie. Noví přistěhovalci, kteří přišli na tento kontinet se museli naučit zcela novému způsobu fungování. Původní obyvatelé tak pro ně byli užitečnou inspirací. Od nich se také naučili používat Tea Tree olej na léčbu plísní a jako prevenci proti bakteriím a virům. Olej lisovaný z listů je dodnes využívaný právě pro své fungicidní a antibakteriální účinky a kromě užití v medicíně si našel své místo i v kosmetických produktech, zejména těch určených na specifické potíže, jako je například akné nebo přecitlivělost – pleti, samozřejmě. Na tu psychickou musíte zvolit jiné preparáty – třeba čokoládu.

Tea Tree Oil Australian Bodycare

Aby účinky na pleť byly co nejlepší, je vhodné použít kosmetiku, která v sobě kombinuje účinky Tea Tree oleje s dalšími přírodními kouzelníky. Například výtažkem z vilínů – dřevin, jejichž účinky byly využívány v domorodé medicíně severoamerických Indiánů. Tuto kombinaci v sobě skrývá například ABC Tea tree olej tyčinka na vady pleti. Zakoupit ji můžete v praktickém malém balení, takže se může stát stálou obyvatelkou vaší kabelky, můžete ji použít 3 až 4 krát denně.

Obzvlášť v létě je důležité, aby vaše nohy vypadaly neustále jak po návštěvě u pedikérky. Jak toho ale docílit? Chůze bosky je sice zdravá, ale sama víte, že když chodíte pár dnů po pláži, vaše paty vypadají asi tak, jak vypadaly paty původních obyvatel Austrálie. Což zkazí dojem i z těch sebekrásnějších sandálků. Na popraskanou a suchou kůži lze doporučit ABC Tea tree olej krém na ruce a nohy.

Australian Bodycare

Přípravky s Tea Tree olejem mají příjemnou svěží vůni, podobnou eukalyptu. Ta však po chvíli vyprchá, takže nepřebije váš oblíbený parfém. V nabídce produktů Australian Bodycare najdete kompletní řadu od šampónů a kondicionérů, přes pleťová mléka a vody až po tělová mléka a mýdla. Většina přípravků je bez parabenů. Kompletní sortiment si můžete z pohodlí domova prohlédnout a nakoupit v e-shopu www.dkpharma.cz nebo na stránkách www.australian-bodycare.cz.Čtěte na Medicínu:

Druhy stresu, které na nás působí

Česnek medvědí je velmi nedoceněnou bylinou

Jaké jsou metody odstranění presbyopie?

Buďte krásnější s mandlovým olejem!