Měsíční zpravodaj o zdraví

  • Exkluzivní články
  • Odborné rady
  • Doporučení
  • Tipy k nákupu
Chci odebírat
E-mail: Rok narození: Kraj: Odeslat

Vrásky, žilky, jizvy? Vše hravě vyřeší laser

Stárnoucí pokožka, jizvy, strie, nežádoucí pigmentace, žilky i vrásky – možná vás překvapí, že všechny tyto estetické problémy mohou mít společné řešení. Jaké, ptáte se? Jsou jím medicínské lasery, které patří nejen díky své rychlosti a efektivnosti, ale zejména díky svému širokému uplatnění mezi ta nejvyhledávanější estetická ošetření současnosti.

Důvěřovat při výběru toho správného ošetření byste měli hlavně kvalitě a originalitě přístroje – každý autentický laser musí mít příslušný certifikát, nejčastěji vydaný americkým úřadem pro léčiva (FDA), či evropský certifikát CE. Jako vůbec první uvedla medicínské lasery na trh společnost Palomar Medical Technologies® (dnes Cynosure), která je spolu se společností Candela® dodnes považována za naprostou špičku v oboru – zvolit některý z jejich produktů je proto vždy tím správným krokem. A z čeho že je na výběr?

Krásná tvář a hladká pokožka

V první řadě samozřejmě záleží na tom, co vás trápí. Pokud je to stárnoucí pokožka, můžete zvolit hned několik laserových řešení, a to ať těch neablativních (tzn. nenarušujících svrchní vrstvu kůže) či těch ablativních. Mezi nejznámější neablativní lasery patří například Palomar®, který se používá k velmi efektivnímu a zcela neinvazivnímu omlazení pokožky (tzv. laserovému peelingu).

Získejte krásnou pleť

Jak to funguje? Paprsky tohoto laseru pronikají do věkem povolených kolagenových vláken v kůži a stimulují je k větší pevnosti a pružnosti. Pleť se po ošetření vypíná zevnitř, zlepšuje se její kvalita a struktura a navrací se také její přirozená barva – to vše, aniž by byla jakkoliv narušena její svrchní vrstva. Nemusíte si proto brát dovolenou v práci, ani se zdržovat svých běžných denních aktivit.

Před a po vyšetření laserem

Kromě obličeje se tento typ laseru používá také k vyhlazování a zjemňování pokožky těla – velice dobrých výsledků dosahuje zejména při léčení strií nebo jizev. „Při léčení jakýchkoliv problémů reliéfního povrchu pokožky nemá laser Palomar® v dnešní době konkurenci. Ošetření je velice rychlé, bezbolestné a efektivní. Pacienti jsou výsledky často doslova ohromeni,“ říká laserová specialistka kliniky estetické medicíny Mediestetik Magda Neparidze, M.D.

Nežádoucí pigmentace? Žádný problém

Na vyšší tvorbu pigmentace má vliv mnoho faktorů, ať už jde o UV záření nebo o hormonální změny. Hnědavé flíčky či fleky tmavého kožního barviva melaninu se proto mohou vyskytnout kdekoliv na těle a nejefektivněji je dokáže odstranit právě laser. Ať už pomocí frakčního ablativního laseru Candela CO2®, cévního laseru V-Beam® Perfecta nebo jejich kombinací je možné dosáhnout úplného vymizení nechtěné pigmentace i pigmentových skvrn.

Odstranění pigmentových skvrn

Jak je to možné? Resurfacingový CO2 laser kompletně obnovuje svrchní vrstvu pokožky. Tu stávající s nežádoucím pigmentem proto po ošetření nahradí zcela nová vrstva bez pigmentu. Kromě pigmentových skvrn se tento typ laseru specializuje také na odstraňování nechtěných útvarů na kožním povrchu, jako jsou pihy, bradavice, výrůstky, fibromy, papilomy apod. Pokud vás proto trápí nežádoucí znaménka a neláká vás jejich dnes již zastaralé chirurgické odstranění, zeptejte se svého dermatologa na CO2 laser.

Před a po ošetření laserem

„Hojení pokožky po laserovém ošetření je daleko rychlejší a příznivější než po klasickém chirurgickém zákroku. Nezůstávají po něm žádné jizvy ani jiné viditelné stopy,“ dodává doktorka Neparidze s tím, že CO2 laser se také (samozřejmě při jiném nastavení) hojně využívá pro omlazení pleti. „CO resurfacing indikujeme zejména pacientům s hlubšími vráskami a se sníženou kvalitou pleti, případně pacientům trpícím jizvami po akné.“

Ať už vás trápí jakýkoliv estetický kožní problém, laser může být jeho řešením.

Dávejte si ovšem pozor na to, kde a kým se necháváte ošetřit – i kvalitní laser, je-li nekvalitně ovládán, totiž může spíše uškodit než pomoci. Kosmetičku v salonu krásy proto tentokrát raději vynechejte a svěřte se lékaři ve zdravotnickém zařízení.

www.mediest.czČtěte na Medicínu:

Druhy stresu, které na nás působí

Jak se zasytit, a přitom nepřibrat?

Cukrovka a její formy

Dopřejte si ten nejlepší zelený čaj – japonský Matcha